İYİ Parti Edirne İl Başkanı Mete Türkay oldu

İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı görevine Mete Türkay seçildi. İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresi, kentteki bir düğün salonunda gerçekleşti

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Mete Türkay oldu

İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı görevine Mete Türkay seçildi.

İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresi, kentteki bir düğün salonunda gerçekleşti.

Genel Başkan Yardımcısı Musavvat Dervişoğlu, divan başkanlığını da yaptığı kongrenin açılışında yaptığı konuşmada, partilerinin yapılacak seçimde iktidar olması için çalıştıklarını söyledi.

İYİ Parti'nin milletin desteğiyle kurulduğunu ifade eden Dervişoğlu, şunları kaydetti:

"Bizden önceki partilerin kurulurken paraları vardı, bizim kurulurken beş paramız yoktu. Bir yolculuğa çıktık dedik ki, bu partiyi biz kurmuyoruz millet kuruyor. O nedenle millet bugün içerisinde bulunduğu olumsuzluğu bertaraf etmek adına fedakarlık yapmaktan da kaçınmayacaktır çünkü bu aziz millet çarıklarını kaynattığını söyleyerek kurtuluş mücadelesi vermiştir. Bu nedenle bu partiyi biz kurmadık millet kurmuştur, şimdi millet o kurduğu siyasi partiye sahip çıkıyor. İşin aslı ve izahı budur."

İYİ Parti Edirne Kurucu İl Başkanı Mete Türkay da hedeflerinin İYİ Parti'nin kısa süre içerisinde teşkilatlanma çalışmalarını tamamladığını belirterek, "Genel Başkanımız Meral Akşener önderliğinde kurulan, sadece cesur ve iyi insanların bulunduğu iyi partimiz içinde vatan savunmasına katılarak, iktidara gelip, Genel Başkanımız Meral Akşener'i Cumhurbaşkanı seçtirmek ve ülkemizi tekrar eski milli ve manevi temellerine oturtup parlamenter sisteme dönüş sağlamaktır" diye konuştu.

Kongrede, kurucu başkan Türkay'ın hazırladığı tek listeyle yapılan seçim sonucunda Türkay yeniden başkanlığa seçildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 00:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER