Ayvalık'ta kütüphane kurmak için ücretsiz konser

BALIKESİR (AA) - Ayvalık ilçesinde, Gönül Tuna Müzik Topluluğu, ilçeye bağlı kırsal Akçapınar Mahallesi'ne kütüphane kurmak için konser verdi.Ayvalık Belediyesi'ne ait İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde, "Ege'den Çıktık...

Ayvalık'ta kütüphane kurmak için ücretsiz konser

BALIKESİR (AA) - Ayvalık ilçesinde, Gönül Tuna Müzik Topluluğu, ilçeye bağlı kırsal Akçapınar Mahallesi'ne kütüphane kurmak için konser verdi.

Ayvalık Belediyesi'ne ait İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde, "Ege'den Çıktık Yola" adını taşıyan ücretsiz konser veren topluluğa, sanatseverler de destek verdi.

Müzik eğitmeni Gönül Tuna, konser öncesi yaptığı açıklamada, Afrin'de ve bugüne kadar vatan savunması içi hayatını kaybetmiş olan tüm şehitlere rahmet dileyerek, "Tüm şehitlerimizin ailelerinin ve milletimizin başı sağ olsun. Mekanları cennet olsun." dedi.

Düzenledikleri konseri ertelemediklerini dile getiren Tuna, "Bu konser, asla şehitlerimize yönelik bir saygısızlık olarak kabul edilmesin. Çünkü bu yaptığımız, sürekliliği olan bir proje konserinin anlamlı ilk adımıdır. Ayvalık'a bağlı kırsal mahallelerimizden biri olan Akçapınar halkına verdiğimiz bir söz var. Köye bir kütüphane kuruyoruz. Akabinde de genç kızlar için dikiş-nakış kursu açacağız. Burada sembolik olarak görülen kitapların dışında hem koromuzun hem de İstanbul ile İzmir'deki arkadaşlarımızın göndereceği yüzlerce kitapla rahatlıkla bir kütüphane kurabiliyoruz. Bunun sevincini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bunun yanı sıra da aynı köye açacağımız dikiş-nakış kursu için ben kendime ait dikiş makinemi de hediye etmek istiyorum." diye konuştu.

Tuna'nın açıklamasının ardından başlayan konserde, türkülerini enstrümanlarıyla icra eden TRT İzmir Radyosu saz sanatçılarının eşliğinde koro sanatçıları unutulmaz bir konsere imza attı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER