Lozan mübadillerinden muhteşem konser

Cumhuriyet’in 94’üncü yılının 94 etkinlikle kutlandığı Maltepe’de, Lozan Mübadilleri Vakfı Korosu ile Küçükyalı Sevgi Evleri Halk Oyunları ve Ritim Grubu, Beşçeşmeler’de muhteşem bir konser ve dans gösterisi sundu.Maltepe Belediyesinin...

Lozan mübadillerinden muhteşem konser

Cumhuriyet’in 94’üncü yılının 94 etkinlikle kutlandığı Maltepe’de, Lozan Mübadilleri Vakfı Korosu ile Küçükyalı Sevgi Evleri Halk Oyunları ve Ritim Grubu, Beşçeşmeler’de muhteşem bir konser ve dans gösterisi sundu.

Maltepe Belediyesinin “Cumhuriyet Benim” etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor. Mert Palavaroğlu’nun sunuculuğunu yaptığı etkinliklerin 9’uncu gününde Beşçeşmeler’de sahne alan Küçükyalı Sevgi Evleri Halk Oyunları ve Ritim Grubu, izleyenlere muhteşem bir dans ziyafeti sundu. Daha sonra Lozan Mübadilleri Vakfı Korosu Balkan ve Türk ezgilerini seslendirdi.

Konser sürerken koroya uzun süre emek vermiş olan, hayatını mutluluk üzerine kuran ve 103 yaşında hayatını kaybeden Lütfi Karadaş ile Maltepe’nin ilk bakkalı Emin-Fatma Kanat çiftinin fotoğrafları da sahnede yerini aldı. Babası Emin Kanat’ı Maltepelilere anlatan ve oldukça duygulu olduğu gözlemlenen Zühre Beydili, annesini de 95 yaşında kaybettiğini söyledi.

Etkinlikler kapsamında Maltepe Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Şef Füsun Batum’un yönetiminde Esenkent Özgecan Aslan Parkı’nda sahne aldı. Koro, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER