“Ortak Dosya” sergisi Maltepe’de açıldı

Maltepe Belediyesi’nin “Cumhuriyet Benim” etkinliği kapsamında “Ortak Dosya” isimli karma resim sergisinin açılışı, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapıldı.Maltepe Belediyesi,“Ortak Dosya” isimli resim...

“Ortak Dosya” sergisi Maltepe’de açıldı

Maltepe Belediyesi’nin “Cumhuriyet Benim” etkinliği kapsamında “Ortak Dosya” isimli karma resim sergisinin açılışı, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Maltepe Belediyesi,“Ortak Dosya” isimli resim sergisini sanatseverlerle buluşturdu. Sergide yurt içinden ve yurt dışından, eğitim fakültelerinin çeşitli dönemlerinden mezun olmuş, 35 sanat eğitimcisinin eserleri yer alıyor. Serginin küratörlüğünü yapan Ercan Yılmaz, sanat eğitimcilerini bir araya getirme fikrinin bir ihtiyaçtan doğduğunu belirterek, "Topluma yön veren sanat eğitimcileri, kendi eserlerini paylaşmak için bu sergide bir araya geldi. Fikirlerin ve ürünlerin bir arada duracağı bu birliktelik yeni ve aykırı sözleri gündeme taşıyacak. Paylaşımlardan yeni ürünler ortaya çıkacak” diye konuştu. Sergi, 10 Ekim’e kadar Galeri Maltepe’de sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER