Saadet Partisi Kâğıthane, 2015 seçimlerine hazır

Saadet Partisi Kâğıthane İlçe Başkanlığı Kasım Ayı Genişletilmiş ilçe divanı Harmantepe Konferans Salonunda yapıldı.

Saadet Partisi Kâğıthane, 2015 seçimlerine hazır

 Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda İlçe Başkanı H.Özgür Atak bir konuşma yaptı. Konuşmasında ülkemizin ve Müslümanların karşı karşıya bulunduğu sorunlara dikkat çekerek sorumluluklarının farkında olduklarını ve bunun için tüm teşkilat mensupları olarak canla başla çalıştıklarını belirtti.

Sinevizyon gösterisi, birim faaliyetlerinin sunumunun ardından divanın konuğu Mesut Doğan kürsüye davet edildi. Ülkemizin ve insanımızın içinde bulunduğu durumla ilgili bir özetle konuşmasına başlayan Doğan, “Saadet Partililer olarak tüm yaptığımız çalışmaları 3 temel esası dikkate alarak yapacağız. 1 - niçin çalışıyoruz. 2- nasıl çalışacağız. 3- çalışırken nelere dikkat edeceğiz.” Diyerek konuşmasına devam etti.

Doğan konuşmasının devamında “ Türkiyenin problemleri ile ilgili yapılan araştırmalarda ilk sırada işsizlik çıkıyor. Yabancı ülke vatandaşlarının işsizlik maaşıyla ülkemize turistik seyahat yaptığı bir dönemde benim insanım 8 saatlik çalışması karşılığında karnını doyuramadığı için 16 saat çalışmak zorunda ve bu anlayışla devam edildiği müddetçe 24 saatlik çalışma da yetmeyecek.  Burada bir sıkıntı var, insanımız borçlu, esnafımız borçlu, devletimiz borçlu. Borçlar toplamımız eski parayla 2.5 kentrilyon, dünyadaki basılmış toplam Türk lirası ise 60 katrilyon lira. Halkımız (15 milyon aile) bir araya gelip konutlarını satsalar Türkiye’deki tüm konutların satışından elde edilecek gelir 1.5 kentrilyon ediyor. Bu bile toplam borcumuzu ödemeye yetmiyor. Peki bu borç nasıl olmuş, bankalar bize olmayan parayı borç vermiş bu bir, ikincisi de bizim borçsuz ve müreffeh bir ülke olmamız istenmiyor. Peki mevcut iktidar ne yapıyor son 13 yılda faiz ödemeleri için bütçeye yıllık ortalama 55 milyar dolar para koyarak küresel güç odaklarının çarkına su taşımaya devam ediyor. Bu kafayla bin yıl iktidarda kalsalar Türkiye çok daha kötüye gider.  Bu sıkıntılar başka sıkıntıları tetikliyor, ahlaksızlık, uyuşturucu madde bağımlılığı, dış politika ve ekonomi de dışa bağımlılık .. siyasi nutuklar atılırken memleketimizin güzelliğinden, zenginliğinden, yatırımlardan söz edenler hala şu sorunun cevabını veremiyor “ madem memleketimiz bu dediğiniz kadar gelişti de göç neden devam ediyor”.  Bu sorunun cevabını tüm dürüstlüğünüzle kendinize verebildiğiniz gün Türkiye dertlerinden kurtulmuş olacak inşallah.” Dedi

Genişletilmiş ilçe divanına çok sayıda muhtar, Stk temsilcisi ilçe hanımlar komisyonu üyesi,  gençlik kolları mensubu katıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 00:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER