Saadet Partisi Kâğıthane’den, 23 Nisan kutlaması

Saadet Partisi Kâğıthane Kadın Kolları üyeleri, Hasbahce’de çocuklara balon hediye ederek bayramlarını kutladı.

Saadet Partisi Kâğıthane’den, 23 Nisan kutlaması

Saadet Partisi Kâğıthane İlçe Kadın Kolları, Çocuklara yapılan her türlü yatırımın aslında milletin kendine yaptığı yatırım olduğunu söyledi. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Hasbahce mesire alanında basın açıklaması yaptı

İşte o açıklama

Kıymetli çocuklar, fedakâr anne ve babalar, vefakâr anneanne, babaanne ve dedeler, basınımızın güzide temsilcileri…

Hepiniz hoş geldiniz…

Bugün yarınımız, geleceğimiz, istikbalimiz, gözümüzün nuru çocuklarımız için bir aradayız. Mutluyuz, umutluyuz… İçimizde çocukluktan kalma bir sevinç var. Bir müjde, bir bahar, bin umuttur onlar…

Çocuklar bir milletin geleceğidir Paha biçilmez bir değerdir. Onlara yapılan her türlü yatırım, aslında aslında milletin kendine yaptığı yatırımdır. Ancak bugün çocuklar, tüm dünyada her türlü sömürü ve istismarın ana hedefi haline gelmiş durumdadır. Yanlış politikaların en ağır bedelini onlar ödemektedir maalesef… Yaşanılan hadiseler, savaşlar gösteriyor ki,

 HAK VE ADALETE DAYALI, YENİ BİR DÜNYA hedefi; çocuk ve yetişkin, herkes için bir zaruret halini almıştır. Buna göre her çocuk İNSAN ONURUNA YAKIŞIR BİR YAŞAM VE TEMEL HAKLARA SAHİPTİR.  Bugün ülkemiz nüfusunun %28 ini, 23 milyon çocuğumuz oluşturmaktadır.

 ÇOCUKLARIMIZIN EN TEMEL HAKKI; SAĞLIKLI VE MUTLU AİLEDİR. Ancak 200 bin çocuğumuz çeşitli sebeplerle, sıcak yuvaları yerine sokaklarda yaşamaktadır.

FİZİKSEL, ZİHİNSEL, DUYGUSAL, SOSYAL ALANDA GELİŞİM, ÇOCUKLARIN HAKKIDIR Asgari ücretin açlık sınırında olduğu ülkemizde, aileler yeterli ve dengeli beslenememekte, çocuklar temel gıda maddelerini alamamakta, gelişimlerini tamamlayamamaktadır. Çocuklarımız, ailesinin içinde bulunduğu ekonomik zorluklar karşısında eğitimine ara vererek çalışma hayatına sürüklenmektedir. Bugün 2 milyon çocuğumuz okulda olması gerekirken, minicik ellerinden emeği sömürülmektedir. Bu rakama sokak çocukları ve mevsimlik işçi olarak çalışan çocuklar dâhil değildir. Yani her 10 çocuktan biri çalışmak zorundadır.

Çocuklarımız için en önemli ihtiyaç, iyi bir eğitimdir

Gündelik kararlarla şekillenen milli olmaktan çoktan uzaklaşmış, adeta yap-boz oyununa dönüşmüş olan eğitim sistemimiz; çocuklarımıza ve ailelerimize güven vermemektedir. Yanı sıra, yetersiz okul ve öğretmen sayısı; kalabalık sınıflar meydana getirmiş, eğitim kalitesi düşmüştür. Taşımalı eğitim sistemi, 2018 Türkiye’si için kabul edilemez. Sayılara hapsolmuş başarı uygulaması ve içeriği olmadığı bir eğitim müfredatı, çocuklarımızı daha çabuk çözer hale getirmiştir. Fakat karakterini ve vicdanını oluşturacak temel değerlerden yoksun bırakılmıştır. “Eğitimde büyük proje” diye ifade edilen FATİH PROJESİ maalesef hüsran ile sonuçlanmıştır. İnternet kullanımının kontrollü olarak verilmesi ve bağımlılık hususunda Öğretmenler ve uzmanlar sürekli uyarılar yaparken, hangi akla hizmet ile çocuklarımız internet-tablet- oyun üçgenine zincirlenmiştir. En kıymetli varlığımızla nitelikli zaman geçirmek yerine, işin kolaycılığına kaçarak kendisini ve çocuğunu televizyona kilitleyen anne-baba olarak bizler suçluyuz. Araştırma ve proje ödevlerini kopyala-yapıştır yoluyla alan öğretmenler suçludur. Yavrularımızın hayatlarına mal olan oyunlar üzerinde kontrol mekanizması kuramayan devlet suçludur. Bilinmelidir ki, çocuklarımızın, televizyona değil, arkadaşa, bilgisayar oyunlarına değil, oyuncaklara, beraber oyun oynamaya, birlikte vakit geçirmeye ihtiyaçları vardır.

HER ÇOCUK DÜŞÜNCELERİNİ İFADE ETME HAKKINA SAHİPTİR.

Ancak, ahlak ve değerleri bir tarafa bırakan eğitim sisteminde, okullarımızda “akran zorbalığı” ve “istismar” her geçen gün artmaktadır. Kuvveti üstün tutan zihniyet ile şekillenen toplumda ve okullarda çocuklarımızın bireysel ve fikri özgürlüğünden bahsedemeyiz.

ÇOCUKLAR BİZİM HER ŞEYİMİZ…

Onları kötü alışkanlıklardan, bağımlılık oluşturan madde ve ortamlardan korunmak devletin en önemli vazifesidir. Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde bireysel özgürlük olarak nitelendirilen her türlü nesli bozan alışkanlık, davranış ve yönlendirmeler ve yayınlar acilen durdurulmalıdır. İlgili kanunlar, bu milletin inancına, tarihine, medeniyetinin esaslarına uygun hale getirilmelidir. Her çocuk, mutlu, sağlıklı bir aileyi, yeterli ve dengeli beslenmeyi, sağlıklı bir gelişimi kendini ifade edebilecek huzurlu arkadaş ve aile ortamını, maddi ve manevi donanımını temin eden, iyi bir eğitimi hak etmektedir. Saadet Partisi olarak inanıyoruz ki; Huzur ve barış dolu Türkiye hedefi; önce ahlak ve maneviyat diyerek, Hak ve Adalet bilincinin verildiği, İnsana doğaya, hayata ve eşyaya hürmetin  önemsendiği, özgür ve özgün düşüncenin kıymetli olduğu yüksek standartlar da teknik donanımlı eğitimi alan çocuklarımızla gerçekleşecektir.

Onlar en güzelini hak ediyorlar


Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 22:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER