Endopeel yöntemi ile kırışıklıklara çözüm…!

Özellikle orta yaşı geçen kadınların büyük sorun ettiği vücut kırışıkları Op. Dr. Cengiz Alp tarafından uygulanmaya başlanılan Endopeel yöntemi sayesinde son buluyor.

Endopeel yöntemi ile kırışıklıklara çözüm…!

 30 yıldır Sarıyer’de sağlık alanında faaliyet gösteren ve Sarıyer’in ilk sağlık kuruluşunu kurup, işleten, Özel Sarıyer Tıp Merkezi’nin sahibi Opr. Dr.Cengiz Alp, yine bir ilke imza atarak, Endopeel yöntemini Sarıyer’e getirdi. Alp, bu yöntemle yaşlanmanın artık tarih olduğunu belirtti.

Kırışıklıkları gidermek için kullanılan Endopeel yöntemi ile ilgili bilgi veren Genel Cerrahi  ve medikal estetik uygulama uzmanı  Opr. Dr. Cengiz ALP, "İleri yaşlarda ortaya çıkan kırışıklıklardan kurtulmak için uygulanan endopeel  yöntemi son yıllarda oldukça gelişme göstererek, kırışıklık tedavisinde umut oldu. Yüz hatlarındaki bozuklukların ve kırışıkların giderilmesini isteyen herkes  endopeel yöntemini tercih edebilir" dedi.

Opr.Dr. Cengiz ALP, İsviçreli Prof. Dr. Alain Tenenbaum’ın da bu doğrultuda kırışıklıkları ve yüz hatlarındaki bozuklukları gidermek için ”Endopeel” adını verdiği bir teknik geliştirdiğini aktararak, bu yöntemin dünyada yaklaşık 13 yıldır kullanıldığını dile getirdi.

Sağlık Bakanlığı ve Avrupa CE onayına sahip olan Endopeel yöntemi Türkiye’de de uygulanmaya başladı.

 Dr. Cengiz Alp hem lifting (kasa hacim katmak) hem de kimyasal peeling (cildi ölü hücrelerden arındırmak) vazifesi gören Endopeel yönteminin Türkiye’deki pek çok plastik ve estetik cerrah tarafından desteklendiğini ifade ederek, cerrahi müdahale gerektirmeden enjeksiyon ile uygulanan tekniğin vücutta çok geniş bir kullanım alanına sahip olduğunu söyledi.

Dr. Cengiz Alp uyguladığı kırışık giderme yöntemi ile ilgili şu bilgileri verdi:

Endopeel Yöntemi ile Mimikler Kaybolmuyor 

"Endopeel botoks’tan tamamen farklı bir yöntemdir. Endopeel yöntemi ile kırışıklıklarınızdan kurtulurken mimikleriniz kaybolmuyor. Bu da yöntemi diğer uygulamalardan ayrı tutan bir özellik haline geliyor. Kişi, kas ve mimik hareketlerini tamamen doğal bir şekilde kullanmaya devam ediyor. Ayrıca Uygulanan bölgede toparlama ve sıkılaşma yaşıyor. Uygulamanın hemen 10 dk. Sonrasında gözle görülür fark yaratıyor. Tekniğin boyun,elmacık kemikleri,el,kaş,göz çevresi,dudak,dekolte germe,selülit tedavisi,kasık germe,popo kaldırma gibi çok yaygın kullanım alanı var.İçeriğindeki karbolik asit ve yer fıstığı yağı ile gençleşme vaad eden Endopeel,doğrudan kas içine enjekte ediliyor. Bunu yaparken kası asla paralize etmeyen yöntem ile yaşlanmak tarihe karışacak."

 

Opr. Dr. Cengiz Alp, yöntemin kasları paralize etmediğini ve ifadeyi değiştirmediğine dikkat çekerek, "Endopeel asla mimik kaybına neden olmaz. Doğrudan kas içine enjekte edilerek, kas kütlesi içinde volüm oluşturmak suretiyle taşıcılığı artırarak dolgunluk ve lifting sağlayan endopeel, 6 - 8 ay içerisinde vücuttan tümüyle atılmaktadır" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2011, 21:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER