'4+4+4 özürlü doğdu'

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz, "4+4+4 sayılı kanun kabul edilse bile, özürlü doğmuş olacaktır" dedi.

'4+4+4 özürlü doğdu'

Ankara- DYP lideri Özaçıkgöz, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda büyük tartışmalar ve gerilimler sonrası kabul edilen teklife ilişkin "İlgili kanun teklifi komisyondaki görüşmeler sırasında, ilk 6 maddesi 6 günde geçtiği halde dün geriye kalan 20 maddesi ise 5 dakikada kabul edilmiştir. Bu şekilde hukuki işlem sakatlanmıştır. İktidarın çok önemli dediği bu eğitim sisteminin yürürlüğe girmesini 10 yıl neden geciktirdiği sorusunun aynında, dikkati çeken bir husus daha var. 4+4+4 bu kadar önemli ise neden 'Bakanlar Kurulundan bir kanun tasarısı olarak TBMM'ye gelmemiştir' de bir milletvekilinin kanun teklifi olarak gündeme gelmiştir. Bu vaziyette kanun teklifinin şekli, içeriğinin önüne geçmiştir" değerlendirmesini yaptı.

Kanunun iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvurulması halinde, Mahkemenin kanunun içeriğine bakmadan şekil ve usul yönünden iptal yönüne gitmesinin kuvvetle muhtemel olduğunu söyleyen Özaçıkgöz, "Ayrıca bütün partilerin bir anlayış, bir uzlaşı, bir hoşgörü içinde Anayasa yapma çalışmalarına katılmasının istendiği bir ortamda, iktidarla muhalefetin böyle bir gerilim içine girmiş olması anlaşılır gibi değildir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2012, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER