AK Partili belediyeye polis baskını

AK Partili Gaziosmanpaşa Belediye'sine düzenlenen operasyonda 11 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin sahte belgelerle belediyeyi zarara uğrattıkları öğrenildi..

AK Partili belediyeye polis baskını

AK Partili Gaziosmanpaşa Belediye'sine düzenlenen operasyonda 11 kişi gözaltına alındı. 

Gözaltına alınan kişilerin sahte belgelerle belediyeyi zarara uğrattıkları öğrenildi.
 
Geçtiğimiz ay AK Partili Gaziosmanpaşa Belediyesi'nde görevli bazı personelin sahte evrak düzenleyerek belediyeyi zarara uğrattıkları tespit edilmiş ve bu personelden bazıları açığa alınmıştı. Konuyla ilgili soruşturmasını tamamlayan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, dün belediyeye ve açığa alınan kişilerin evlerine eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda olaya karıştıkları belirlenen 11 kişi gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.
 
Rotahaber'in edindiği bilgilere göre, belediye geçtiğimiz yıllarda bazı arsaları satışa çıkardı. Bu arsaları taksitle alan bazı kişiler, daha sonra belediye içinde bazı kişilerle işbirliği yaparak  "Borcu yoktur" belgesi aldı ve bunların satışını yaptı. Arsaları satın alan kişilerin arazi üzerinde inşaat yapmak üzere işlem yaptırmak amacıyla belediyeye başvurması üzerine yapılan yolsuzluk ve alınan rüşvet ortaya çıktı.
 
Gözaltına alınan kişiler bugün öğlen saatlerinde Gaziosmanpaşa Adliyesi'ne getirilerek savcıya ifade verdi. Şahısların ifadesinin alınmasının ardından mahkemeye sevkedilecekleri öğrenildi. / ROTAHABER

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2012, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER