Arınç Kaynarca ve Yöntem'i kıskandı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, iki ünlü oyuncuyla birlikte bir ilköğretimokulunun açılışını yaptı. Arınç, iki oyuncuyu kıskandığını söyledi.

Arınç Kaynarca ve Yöntem'i kıskandı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, hayırsever işadamı Gökçin Aras tarafından yaptırılan ilköğretim okulu ile spor salonunu hizmete açtı. Açılışa katılan sinema sanatçısı Selçuk Yöntem ile Oktay Kaynarca’ya gösterilen ilgi üzerine esprili bir yaklaşım sergileyen Arınç, “Programa katılan tiyatro sanatçılarına gösterilen yoğun ilgiyi kıskandım. Araca binip geri dönsek mi diye düşündük.” dedi.

İşadamı Gökçin Aras’ın yaptırdığı 24 derslikli Öğretmen Mehmet Aras İlköğretim Okulu ve spor salonunun açılışına Bakan Bülent Arınç’ın yanı sıra Kurtlar Vadisi dizisinde ‘Çakır’ rolüyle tanınan Oktay Kaynarca ve tiyatrocu Selçuk Yöntem de katıldı. İlköğretim okulu öğrencilerinin gösterisi ve halk oyunlarıyla başlayan törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, son yıllarda devletin sağladığı imkanlar, yerel yönetimlerin ve hayırseverlerin destekleriyle sınıf mevcutlarının 35’e düştüğünü söyledi.

Üçge firması sahibi Gökçin Aras, okulun yapılmasında kendilerine destek verenlere teşekkür etti. Okula ismi verilen emekli öğretmen Mehmet Aras ise eğitim camiasına elinden geldiği kadar faydalı olmaya çalıştığını söyledi. Vali Şahabettin Harput da bu okulun Bursa’da diğer hayırseverlere de örnek olacağını dile getirdi.

ARINÇ: SİYASET MEYDANI’NDA OYNADIM

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise konuşmasına daha önce yaşadığı bir olayı anlatarak başladı. Meclis başkanlığı görevindeyken bir hasta yakınını ziyaret etmek için hastaneye gittiklerini, yolda bir işyerine bazı hediyeler almak için uğradıklarını söyleyen Arınç, şöyle devam etti: “Eşim ile birlikte hastanede yatan dostumuzu ziyaret ettik. Pijama, iç çamaşırı gibi eşyalar aldık. Kızılay’dan geçiyorduk. Bir işyerine girdik. Genç bir kız vardı tezgahta. İki de bir gözü bana takılıyor. Bana bakıyor. Tanımak istiyordu. Nereden tanıdığını çıkartamıyor. ‘Ben sizi tanıyorum ama çıkartamadım’ dedi. Bizim işimiz bitti, tam ayrılmak üzereyken bayan çay ikram ediyor ve başka paketler göstererek beni tanımak istiyordu. Bizi tanımasa üzülecek. Kız bir feryat etti. ‘Tanıdım’ dedi. 'Nasıl tanıdın' dedim. 'Siz' dedi 'Bir dizide oynuyorsunuz.' Hanım ile birlikte birbirimize baktık. 'Hangi dizide?' 'Show TV’de Siyaset Meydanı var ya onda oynuyorum’ diyerek cevap verdim.”

TİYATROCULARI KISKANDIM

Tiyatro sanatçısı Oktay Kaynarca ve Selçuk Yöntem’in yoğun ilgi ile karşılaştığını hatırlatan Arınç, “Biraz kıskanmadık değil. Ortada kaldık. Bütün basın mensupları bu iki değerli sanatçımızın peşinde. Biz acaba araca geri mi binsek diye düşündük.” ifadelerini kullandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle öğretmenlerin gününü kutlayan Arınç, şöyle devam etti: “Öğretmenlerimizi seviyoruz. Anne ve babalarımız kadar seviyoruz. O kadar yakın. Nasıl onların elini öpüyorsak, onların ellerini de öpüyoruz. Mutluluk duyuyoruz. Bize alfabeyi ve istikametimizi gösteren, bize Türkiye’ye nasıl faydalı olacağımızı öğreten kişiler onlar. Onlara teşekkür ediyoruz. Van’da meydana gelen deprem sebebiyle 75 öğretmenimizi kaybettik. Bir kısmı yeni öğretmenliğe başlamıştı. Bu mukaddes görevlerini yaparken deprem sebebiyle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum.”

Genç nüfusun Türkiye için bir servet olduğunu kaydeden Arınç, “Türkiye’de şu anda 18 milyon civarında öğrencimiz var. Ama bu yüksek bir rakam. İyi değerlendirmeliyiz. 7 seneden beri bütçede Milli Eğitim Bakanlığı’nın payı ilk sıralarda yer aldı. Milli Savunma Bakanlığı’nın önünde. Ama bu yetmiyor, yetmesi de mümkün değil. Binlerce derslik yapıyoruz, 315 bin öğretmen ataması yaptık. Bilgisayarlar dağıtıyoruz. İmkanlarımız ancak bu kadarına yetiyor. Öğretmen atamaları daha da yapılacaktır. Bu öğretmenlerimizin okullarla buluşması lazım. Eğitim sistemi bizim için önemli. Geleceğimizi hazırlıyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Arınç, sanayici Gökçin Aras’a plaket verdi. Vali Harput da emekli öğretmen Mehmet Aras’a teşekkür belgesi takdim etti. Ardından protokol üyeleri, okulun açılışını yaptı. Arınç, açılışın ardından sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

CİHAN

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2011, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER