"Atı alan Üsküdar'ı geçti"

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, birilerinin, "Türkiye'nin demokratikleşmesinden, şeffaflaşmasından, güçlenmesinden" rahatsız olabileceğini belirterek, ''Ama onlara Üsküdar'dan bir mesaj vermek istiyoruz; Atı alan Üsküdar'ı geçti. Artık bunun dönüşü yok'' dedi.

İstanbul- Burhan Felek Spor Salonunda düzenlenen AKP Üsküdar İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresinde konuşan Bağış, bir Üsküdarlı olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını getirdiğini belirterek, ''Üsküdar, Recep Tayyip Erdoğan'a her zaman sahip çıktı. Bugün de dualarınızla onunla birlikte olduğunuzu biliyorum. Gönlünüzü rahat tutun. Kısa süre içinde görevinin başında olacak'' dedi.

AKP'nin kurulmasında Üsküdar'ın büyük rolü olduğunu söyleyen Bağış, 26 Mart 1999'da şiir okuduğu için Pınarhisar'a yolcu edilen Erdoğan'a Üsküdar'ın çok görkemli bir uğurlama yaptığını ve sonrasında da Erdoğan'ı sadece Türkiye'nin başbakanı değil, dünya vicdanının sesi haline getirdiğini söyledi.

Bağış, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Birileri, Türkiye'nin demokratikleşmesinden, şeffaflaşmasından, güçlenmesinden rahatsız olabilir ama onlara Üsküdar'dan bir mesaj vermek istiyoruz; Atı alan Üsküdar'ı geçti. Artık bunun dönüşü yok. Artık milletin iktidarı, milletin muktedir olduğu bir Türkiye var. Artık elitistlerin değil, milletin sözünü dinleyen, milletin derdiyle dertlenen, milleti için siyaset yapan bir AK Parti var.''

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2012, 22:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER