Bahçeli, hükümeti öğretmenle vurdu

MHP lideri yayınladığı Öğretmenler Günü mesajında hükümetin eğitim politikasını eleştirdi, atanamayan öğretmenlere dikkat çekti.

Bahçeli, hükümeti öğretmenle vurdu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, atanamayan öğretmenlerin dayanma sınırlarını aşan feryatlarına inatla kulak tıkayan iktidar zihniyetinin, başkalarına gelince milletimizin kaynaklarını fütursuzca peşkeş çektiğini öne sürerek, “Ümidim, atanamama çilesiyle kavrulan kardeşlerimizin mahkûm edildikleri sıkıntıdan bir an önce kurtarılmaları ve haklarına kavuşmalarıdır” dedi.

Bahçeli, Öğretmenler Günü mesajında, Ulu Önder Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verilmesinin üzerinden 83 yıl geçtiğini belirtti “Üzerimizde hiçbir şeyle ölçülemeyecek büyüklükte ve cesamette emekleri bulunan öğretmenlerimizin elbette haklarını ödeyebilmemiz mümkün değildir” dedi.
MHP Lideri Bahçeli, bu kutsal mesleğin mensuplarının biriken sorunları çözülemediği sürece gelecek kuşakların iyi yetişmeleri ve donanımlı olmalarının sağlanamayacağını, ortaya çıkacak külfetler maalesef telafi edilemeyeceğini bildirdi. Bahçeli şöyle devam etti:

“Kanayan ve tahammülü kalmayan bir noktaya gelen atanamayan öğretmenlerin beklentilerini karşılamak ve çağrılarını cevapsız bırakmamak çok önemlidir. Öğretmenlerimizi çaresizliğe ve yalnızlığa terk ederek, üstelik göz göre göre sorunlarına gömülmesine sessiz durarak istismarla vakit geçirenler şüphesiz bugünkü karanlık manzaranın bir numaralı müsebbipleridir. Atanamayan öğretmenlerin dayanma sınırlarını aşan feryatlarına inatla kulak tıkayan iktidar zihniyeti, başkalarına gelince milletimizin kaynaklarını fütursuzca peşkeş çekmektedir. Ümidim, atanamama çilesiyle kavrulan kardeşlerimizin mahkûm edildikleri sıkıntıdan bir an önce kurtarılmaları ve haklarına kavuşmalarıdır.”

Öğretmenlerin sosyo-ekonomik sorunlarının da baştan ayağa giderilerek, layık oldukları konuma gelmelerinin kendileri için vazgeçilmez öncelik ve yapılması gereken en acil girişim olduğunu belirten MHP Genel Başkanı Bahçeli, mesajında “Çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için yurdumuzun her köşesinde heyecanla görev yapan, fedakârlığın zirve isimleri olan saygıdeğer öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aileleri ve öğrencileri ile birlikte mutlu, huzurlu ve saadet dolu yıllar temenni ediyorum. Fiilen ve hukuken öğretmenlik mesleğini tamamlayarak emeklilik günlerinin içinde bulunan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Devlet Bahçeli görevlerini yapmak maksadıyla Van’da bulunurken, hayatlarını deprem felaketinde kaybeden öğretmenler başta olmak üzere; terör saldırıları sonucunda şehitlik mertebesine yükselmiş öğretmenlere de Allah’tan rahmet diledi.(ANKA)

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2011, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER