Bakan Yılmaz'a sivil 'savunma'

Milli Savunma Bakanlığı'nda sivil dönem. İsmet Yılmaz ile birlikte askerlerden oluşan koruma ekibi lağvedildi. Bakan Yılmaz'ı 10 kişilik polis ekibi koruyor. Emir subayı uygulamasına ise devam ediliyor.

Bakan Yılmaz'a sivil 'savunma'

Volkan Yanardağ'ın haberi

Milli Savunma Bakanı'nı polisin yanı sıra askeri ekibin de koruması uygulaması İsmet Yılmaz'ın göreve gelmesiyle birlikte sona erdi...

Orduevlerinde vatani görevini yapan erler yerine, sivil personelin çalışmaya başlaması, 30 Ağustos resepsiyonlarında tebrikleri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Başkomutan sıfatıyla kabul etmesi, YAŞ'taki oturma düzeninin ardından bir sivilleşme adımı daha geldi. Bu kez uygulamanın adresi Milli Savunma Bakanlığı. oldu. İsmet Yılmaz'ın bakanlık görevine gelmesinin ardından özel eğitimli astsubaylardan oluşan askeri koruma uygulaması rafa kalktı.

ASKERİ KORUMA KIŞLAYA DÖNDÜ

Bakan Yılmaz'ı sadece polislerden oluşan 10 kişilik bir ekip korumaya başladı. 3'er kişiden oluşan ve 3 vardiya halinde çalışan ekibin başında Yılmaz'ın yakın koruması bulunuyor ve Bakan'la sürekli birlikte. Asker korumaların da bağlı bulundukları birliklerine geri döndükleri öğrenildi. Bakanlıktaki emir subayı uygulaması ise devam ediyor. Emir subayı, bakanın parti faaliyetleri ile siyasi programlarına katılmıyor.

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2011, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER