Baykal pür dikkat

CHP eski Genel Başkanı Baykal, TBMM'de hakkında çıkan haberi okurken kameralara yakalandı

Baykal pür dikkat
TBMM Genel Kurulu'nda Cumhurbaşkanlığı Seçim Kanunu Tasarısı görüşmeleri yapılıyor.

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın gündeminde ise hakkında gazetelerde çıkan haberler vardı.

Danışmanları tarafından Baykal'a iletilen haberde 'CHP'de bu fotoğraf konuşuluyor' başlıklı Zaman gazetesinin haberi vardı. Hüseyin Keleş imzalı haberde eski sağ kolu Önder Sav ile genel başkana geniş yetkiler veren madde üzerinde anlaşamayan CHP eski lideri Deniz Baykal'ın, rotayı halefi Kemal Kılıçdaroğlu'na çevirdiği iddia ediliyordu.

İşte Meclis Genel Kurulu'nda Baykal'ın pür dikkat okuduğu o haber:

CHP'DE BU FOTOĞRAF KONUŞULUYOR

Tüzük kurultayına odaklanan CHP-de ilginç ittifaklar konuşulmaya başlandı. Eski sağ kolu Önder Sav ile genel başkana geniş yetkiler veren madde üzerinde anlaşamayan CHP eski lideri Deniz Baykal'ın, rotayı halefi Kemal Kılıçdaroğlu'na çevirdiği iddia ediliyor.

Kılıçdaroğlu'nun, Denktaş'ın cenaze törenine Baykal ile birlikte gitmesi, parti kulislerinde bu ittifakın işareti olarak yorumlandı. İki liderin yolculuk sırasında işbirliğini görüştüğü ileri sürülürken Kılıçdaroğlu, bu yöndeki iddiaları yalanladı. CHP lideri, Ercan Havaalanı'nda kendisine yöneltilen "Tüm CHP eski genel başkanlarıyla beraber geldiniz. Bunun nedeni ve amacı nedir?" sorusuna şu karşılığı verdi: "CHP genel başkanlarının hepsinin Kıbrıs'ın bağımsızlık mücadelesine, bağımsızlığında katkıları var. Onlarla beraber gelmek Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir görevidir, töresidir. Kıbrıs'ın bağımsızlığını elde etmesinde de Cumhuriyet Halk Partisi'nin büyük katkısı var. O nedenle beraber geldik."(Ensonhaber)
Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2012, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER