Baykal ve Sav Kurultay'a gitmiyor mu?

CHP'nin 26-27 Şubat'ta yapılacak tüzük kurultayına CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski Genel Sekreteri Önder Sav katılmayacak. Baykal ve Sav'ın yakın çevresi de delegelere, "Kurultaya gitmeyin" mesajı veriyor.

Baykal ve Sav Kurultay'a gitmiyor mu?

Ankara- Kurultay öncesi Genel Merkez ve parti içi muhalefet delegeyi yakın markaja aldı. Edinilen bilgiye göre Baykal, kendisini arayanlara, "Ben gitmeyeceğim. Partinize sahip çıkın, doğruyu yapın" diyor. Ancak Baykal'ın yakın çevresinin delegelere "kurultaya gitmeyin" dediği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Baykal'ın yakın çevresine yaşananları üzüntüyle karşıladığını belirttiği ifade ettiği ve, "Şapkadan kuş çıkarır gibi kurultay çıkardılar ortaya. Delege talepte bulundu, onu yapacaktınız, demokrasinin gereği olarak yapacaktınız, partiyi koruyacaktınız" dediği ifade edildi.


Sav ve Baykal görüşmüyor ama ikinci adamlar teması yürütüyor

Edinilen bilgiye göre Baykal ve Sav arasında temas yok, ancak Yılmaz Ateş ve Hakkı Suha Okay görüşmeleri yürütüyor.

Baykal ve Sav'a yakın kaynaklar, "Bundan sonra seçimli kurultay yapılması kaçınılmaz oldu. En kısa zamanda seçimli kurultaya dönüşür" değerlendirmesini yapıyor.


Haluk Koç katılacak ve konuşacak, hazirun cetveline sıkı takip

Edinilen bilgiye Samsun Milletvekili Haluk Koç, kurultaya katılacak ve bir konuşma yapacak.

Muhalifler hazirun cetvelinin başına kendilerine yakın isimleri görevlendirecekler ve takibe alacaklar.


"Bu iş mahkemede biter"

Edinilen bilgiye göre imzacıların iki noktada itirazı var ve, "Bu iş mahkemede biter" değerlendirmesini yapıyor. İki kurultaya tek kart verilmesine itiraz edenler, "İkisi de ayrı kurultay tek kart olmaz. Hukuksal açıdan olmaz" diyorlar. İkinci itiraz noktası ise afiş ve ilanlara yapılıyor. Oradaki itiraz ise ilanlarda 27 Şubat'taki kurultaydan bahsedilmemesi gerekçe olarak gösteriliyor.

Bu arada imzacılar, "Anadolu Ateşini getirin, eğlencenizi yapın ama saat 14.00'te salonu boşaltın, salonda delege kalsın, tüzük teknik tartışma aramızda yapalım" önerisi yaptığı da öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2012, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER