Bedelli gelirleri tek hesaba yatacak

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlikten elde edilecek gelirin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın hesabına yatırılacağını, bunun dışında başka bir yere aktarılmayacağını söyledi.

Bedelli gelirleri tek hesaba yatacak

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM Genel Kurulu'nda dün gece bedelli askerlikle ilgili yasa tasarısının görüşmeleri sırasından milletvekillerinin soruları üzerine, bedelli askerlikten elde edilecek gelirin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın hesabına yatırılacağını, bunun dışında başka bir yere aktarılmayacağını söyledi. ''Biz başkalarının aldığı ve nereye kullandığı belli olmayan konut edindirme yardımlarını, başkalarının da borcunu ödedik" diyen Yılmaz, "Paralar bütçe açığı için kullanılmayacak" dedi.

Yılmaz ayrıca, tali komisyon olan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nun ''tasarıyı görüşmeme'' kararı aldığını ifade etti. Bakan Yılmaz, 'Genelkurmay'dan ve ilgili kurumlardan görüş alınıp alınmadığının sorulması üzerine, ''Genelkurmay'ın görüşünü mü öğrenmek istiyorsunuz? Genelkurmay 'evet' dese ne olacak, 'hayır' dese ne olacak? Son söz milletvekiline, TBMM'ye ait değil midir?" Genelkurmay Başkanı, 'bununla ilgili son nihai kararı TBMM verecektir, bizim hassasiyetlerimiz bellidir' cevabını verdi. Bu sözün üzerine daha hangi sözün söylenmesini istersiniz'' dedi.

Yılmaz, bazılarının "profesyonel orduya geçelim" dediğini belirterek, bunu söyleyenlerin bedelliye karşı çıkmasının çelişki olduğunu söyledi.

İHA

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2011, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER