Biden'ın dikkat çeken Erdoğan ayrıntısı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden arasındaki görüşmenin ayrıntıları netleşiyor. Biden, görüşme ile ilgili önemli bir ayrıntıyı açıkladı.

Biden'ın dikkat çeken Erdoğan ayrıntısı

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, sekiz gün süren Irak, Türkiye ve Yunanistan gezisinin dönüşünde, uçakta gazetecilerle sohbet etti.

Star'daki habere göre, Başbakan Tayyip Erdoğan’la görüşmesinde neler yaşandığını anlatan Biden, Erdoğan’ın doktorların ikazlarına rağmen görüşmeyi sürdürmesiyle övündü. Wall Street Journal’ın internet sitesinde yer alan “Washington Wire” blogundaki habere göre, Biden, 45 dakika olması planlanan görüşmenin, Erdoğan’ın nekahet döneminde olmasına rağmen iki saate uzadığını belirtti.

ABD Başkan Yardımcısı, görüşme sırasında Erdoğan’ın danışmanlarının sık sık odaya girerek Başbakan’a, “Doktorlarınız artık görüşmeyi bitirmeniz gerektiğini söylüyor” yazılı notlar ilettiğini, buna rağmen Erdoğan’ın sohbeti sürdürdüğünü ifade etti. Erdoğan’la birbirlerini 10 yıla yakın zamandır tanıdıklarını da söyleyen Biden, “Önemimi ya da Erdoğan’la ilişkimi abartıyormuş gibi görünmek istemiyorum. Ama o görüşmede ikimiz de birbirimizi dinledik. Benim bakış açımı samimiyetle dinliyor ve karşı çıkmıyordu” dedi.

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2011, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER