Birlik ve Beraberlik Gönüllüleri’nin kahvaltısı

CHP Sultangazi’de kongre sürecinin başlamasıyla kendilerine “Birlik ve beraberlik Gönüllüleri” adını veren CHP’liler düzenlemiş oldukları toplantıyla kongre sürecinde birlik ve beraberlik mesajı verdi

Birlik ve Beraberlik Gönüllüleri’nin kahvaltısı

 "Bir olalım,iri olalım, diri olalım" sloganıyla yola çıkan CHP’li “Birlik ve beraberlik Gönüllüleri” bugün Bizz Cafe de düzenlediği toplantıyla birlik ve beraberlik mesajları verdiler. CHP Sultangazi’de kongre sürecinin başlamasıyla kendilerine “Birlik ve beraberlik Gönüllüleri” adını veren CHP’liler düzenlemiş oldukları toplantıyla kongre sürecinde birlik ve beraberlik mesajı vererek, “Parti neferi olan bizler oluşturacağımız birlik ve beraberliğimizin gücüyle partimizi iktidar Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Başbakan yapmaktır” dediler.Biz Cafede düzenlenen toplantıya CHP İlçe Başkanı Ali Boztaş, CHP ilçe yöneticileri, CHP İl Genel Meclis Üyeleri, CHP Belediye Meclis Üyeleri, CHP Gençlik Kolları Başkan Vekili Hasan Erginyavuz ve yöneticileri, CHP Kadın Kolları Başkanı Yeliz Kaya, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Mehmet Polat ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ‘Birlik ve beraberlik Gönüllüleri’ grup sözcüsü Ali Taşdemir , “Partimizde delegasyon süreci başlamıştır. Delege olarak arkadaşlarımıza ‘Bu senden, bu bendendir’ kompleksine gitmeden, partili olma bilincini ve sorumluluğunu taşıyan, emek veren, mücadele eden, ötekileştirici yaklaşımlardan uzak duran kazanımcı bir delegasyon yapısından yana olduğumuzu ifade etmekteyiz.

Bizler için parti bütünlüğü esastır. Gün birlik günüdür. Gün ayrışma günü değildir. Sağlayacağımız birlik ve beraberlik gücüyle partimizi iktidar, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Başbakan yapmaktır. Hedefimiz yapılacak olan ilçe kongremizde ilçe örgütümüz güçlendirmek ve 2014’de yapılacak olan yerel seçimlerde iktidar olmaktır.


Başta söylediğimiz gibi bizler için CHP bütünlüğü esastır. Gün birlik günüdür. Gün ayrışma günü değildir. Parti neferi olan bizler oluşturacağımız birlik ve beraberliğimizin gücüyle partimizi iktidar Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Başbakan yapmaktır. CHP varsa sizlerle var. CHP varsa halk için var”dedi. 

“TEK SES, TEK YÜREK OLALIM”

CHP İlçe Başkanı Ali Boztaş ise yapmış olduğu konuşmada, “Yaklaşık iki yıldır sizlerin güveniyle Sultangazi’de arkadaşlarım ve sizlerle beraber partimize hizmet etmeye çalıştık. Kısıtlı bütçelerle Sultangazi’de ciddi çalışmalar yaptık. Gece gündüz demeden çalıştık. Ama bunları oya dönüştüremedik. Mahalle baskıları ve cemaatlerin seçmen üzerinde ki etkisinden dolayı ve son gün oynan oyunlarla istediğimiz oy oranını alamadık.


Bundan sonraki süreçte bir bütün olursak, tek yumruk, tek ses olursak Sultangazi’de CHP’nin iktidar olacağına inanıyorum. Bizler şu anda neyin kavgasını yapıyoruz anlamış değilim.Bizim bundan sonraki hedefimiz 2014 yerel seçimleri olmalıdır. Ancak bunu birlik ve beraberlik içerisinde yapabiliriz. Birilerini ötekileştirerek Sultangazi’de iktidar olma şansımız yoktur” diye konuştu.

“TEK LİSTE YAPALIM”

CHP Gaziosmanpaşa eski İlçe Başkanı ve Belediye Meclis üyesi Mehmet Polat ise yapmış olduğu konuşmada, kırgınlıkların ve küskünlüklerin bir kenara bırakılarak kongreye tek liste ile gidilmesi arzuladığını söyledi. Polat, “CHP’nin delege seçimlerinde bizim dönemizde de ufak tefek sıkıntılar olmuştur. CHP tüm üyelerine ve delegelerine borçludur. Verdiğiniz oylarla CHP’nin yüzün ak çıkarttınız. Partiye hizmet eden, partiye zaman ayıranlarında delege seçimlerinde unutulmaması gerekir.

CHP’de sandık her zaman demokrasiyi getirmez, uzlaşma kültürü de olmalıdır. Birlikte olmak, el sıkışmakta bir demokrasi örneğidir. Biz feodal bir toplumuz. Demokrasiye bazen çok konuşuruz. Ama bazen sonuçlarını kabullenmeyiz. Gelin bu kongre sürecinde tek liste yapalım, kimse dışarıda kalmasın. Bazı arkadaşlarımız daha delege seçilmeden başka şeyler konuşmaya başladı. Bunlar doğru davranışlar değildir” dedi.
 
KAYNAK:BÜLENT ÇAVUŞ
Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2012, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER