"Bozdağ'ın düşüncesi Kürtleri yok etme zihniyetidir"

CHP Meclis Üyesi Hüseyin Yaşar, "Kürt sorunu çözümünde CHP uzak kaldı" diyen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a, "Senin düşüncen Kürtleri daha fazla yok edip zindanlara attırıp, Kürtleri yok etme zihniyetidir" dedi.

Ankara- CHP Meclis Üyesi Hüseyin Yaşar, yaptığı yazılı açıklamada, Bozdağ ve AKP Hükümeti'nin, Uludere'de yaşanan katliamın sorumluluğundan kurtulamayacağını belirtti.

"Üzerinden aylar geçmesine rağmen, olayın aydınlatılmamasının, AKP'nin olayı örtbas etmek ve unutturmak için oynadığı bir rol" olduğunu savunan Yaşar, şunları ifade etti:
"Seçilmişleri zindanda tutan bir zihniyetin Kürt sorununun çözümü konusunda samimi olduklarına inanmak mümkün değildir. Kürt sorununun çözümü konusunda Siyasi Partiler Yasası'nın değiştirilmesi ve barajın düşürülmesi teklifini veren CHP değil miydi? Özel yetkili mahkemelerin kaldırılması teklifini veren CHP değil miydi? CHP, geçmişle yüzleşmek ve faili meçhul olayların aydınlatılması için kanun teklifi vermedi mi? AKP tarafından reddedilmedi mi? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uludere'ye korumasız giden tek liderdir."
 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2012, 21:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER