Çağlayan Adana-Mersin projesini açıkladı

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Adana ve Mersin ile birlikte özel alan oluşturma gibi bir proje üzerinde çalıştıklarını belirterek, “Bunun örneklerini başka ülkelerde gördük. Güney Kore’de bunun örneğini gördük.” dedi.

Çağlayan Adana-Mersin projesini açıkladı


Bakan Çağlayan, Akdeniz İhracatçılar Birliği (AKİB) toplantı salonunda Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) 2011 Yılı Mali Destek Programı'nın açılışında yaptığı konuşmada, Adana ile Mersin’i birlikte düşünmek gerektiğini ifade etti. Çağlayan, Adana’nın Mersinsiz, Mersin’in Adanasız olamayacağını belirterek, “Bu iki ilimizi birbirleri ile değil, birlikte başka illerle yarıştıracağız.” diye konuştu.

Kalkınma ajanslarının, istihdam oluşturma konusunda son derece ucuz maliyetler sunduğunu ifade eden Çağlayan, “İşsizlik meselesinin çözülmesinde kalkınma ajanslarının rolü daha fazla olacaktır.” diye konuştu. Adana ve Mersin ile birlikte özel alan oluşturma gibi bir proje üzerinde çalıştıklarını vurgulayan Çağlayan, “Bunun örneklerini başka ülkelerde gördük. Güney Kore’de bunun örneğini gördük.” şeklinde konuştu.

Çukurova Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise ajans olarak bir çok çalışmayı hem bölge hem ülke ölçeğine taşımanın gururunu yaşadıklarını kaydetti.


BAKAN ÇAĞLAYAN’IN BİLGİSAYAR HEDİYE ETTİĞİ ÇOCUK GÖZ YAŞLARINI TUTAMADI

Öte yandan, toplantı sonrası Ekonomi Bakanı Çağlayan, bilgisayar sözü verdiği bir çocuğa hediyesini verdi. Bilgisayarını alan çocuk, bakan Çağlayan’a teşekkür ettikten sonra göz yaşlarını tutamadı. Çocuğu yine Bakan Çağlayan teselli etmeye çalıştı.

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2011, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER