CHP Esenler, Uğur Mumcu’yu unutmadı

24 Ocak 1993 tarihinde Ankara’da evinin önünde uğradığı saldırıda katledilen Uğur Mumcu için CHP Esenler ilçe örgütü anma programı düzenledi. Uğur Mumcu’yu anma ve şiir dinletisi programına partililer yoğun ilgi gösterdi.

CHP Esenler, Uğur Mumcu’yu unutmadı
Seyfullah Beysülen de konuşmacı olarak katıldığı program. Muzaffer Özdemir'in ezgileri, Nazım Hikmet, Uğur Mumcu ve Ahmet Arif'den şiirlerin seslendirildiği anma gecesinde. Açılış konuşmasını ilçe başkan yardımcısı Bülent Ütebay yaptı.

CHP Esenler ilçe başkanı Şuayip Vardar’ın yurt dışında olması nedeniyle. İlçe başkan yardımcısı Bülent Ütebay’ın yaptığı konuşmada,“Değerli dostlar bizler bugün 19 yıl önceye gideceğiz. Tarih 24 Ocak 1993 puslu ve karanlık bir günde demokrasiye olan inanç sarsıldı. Bu ülkenin aydınlık günlerinin özlemiyle kalemini usta bir savaşçı gibi kullanan büyük yazar, cesur gazeteci düşünce adamı, Atatürkçü, Devrimci, Kemalist, emekten ve haktan yana antiemperyalist olan Uğur Mumcu’ya karanlık eller uzandı.Karanlıkları aydınlatmak ve insan hakları mücadelesinin altını çizen, yürekli cesur gazeteci Uğur Mumcu susturulmak istendi. Bizler de bugün buradaysak, bu kalem susmadı ve susturulamayacak diye haykırıyoruz. Onu asla unutmayacağız ve sesini her daim duyuracağız” dedi

Programa, Belediye Meclis Üyesi Cihangir Kaymakçı, CHP Esenler eski Belediye Başkan Adayı Yüksel Kılıç, CHP İstanbul İl Kadın Kolları eski Başkanı Tuğba Ütebay, CHP Esenler İlçe eski Başkanı Adnan Kaymakçı, Rumeliler Dernek Başkanı Fettah Dindar,Kemer Mahalle Muhtarı Rüstem Beyaz, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, partililer ile birlikte sanatçı Muzaffer Özdemir katıldı.

Daha sonra Uğur Mumcu’nun hayatının anlatıldığı slâyt gösterinin ardından Seyfullah Beysülen’de davetlilere Uğur Mumcu’yu anlattı. Konuşmaların ardından ünlü sanatçı Muzaffer Özdemir’in seslendirdiği bir birinden önemli şiir ve ağıt türküleri ile birlikte anma programı sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2012, 20:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER