CHP: Füze kalkanı referanduma sunulsun

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, ''Füze Kalkanı Projesinin'' referanduma sunulmasını önerdi.

CHP: Füze kalkanı referanduma sunulsun

Ağbaba, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, ''gizli-kapaklı anlaşmalarla'' Malatya'ya füze kalkanı kurulduğunu söyledi. Kime karşı ne için kurulduğu gizlenilmeye çalışılsa da hedef ülkelerin tepkilerini dile getirmeye başladığını anlatan Ağbaba, Rusya ve İran yetkililerinin bu konuda yaptıkları açıklamalarını hatırlattı.

ABD'li yetkililerce, son 20 yılın en önemli stratejik anlaşması olarak tanımlanan Füze Kalkanı Projesinin İsrail'in korunmasını hedeflediğini ileri süren Ağbaba, ''AKP Hükümeti, Meclisi bir tiyatro salonu olarak kullanmaktadır. Tanzanya ile yapılan ikili anlaşma Mecliste 2 saat tartışılırken, ülkemizi hedef haline getiren bu proje 5 dakika süreyle gündeme gelebildi. 1 Mart Tezkeresi'nin rövanşı mı alınıyor?'' diye konuştu.

Füze kalkanı kurulmasını sağlayacak anlaşmanın mutlaka Meclis'e getirilmesini isteyen Ağbaba, ''Başbakan, milli iradeyi dilinden düşürmezken füze kalkanı,savaş üssü olma gibi hayati konularda bırakın milleti, Meclisi bile aklına getirmiyor'' dedi.

Ağbaba, Füze Kalkanı Projesinin referanduma sunulması çağrısında da bulundu.

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2011, 12:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER