CHP İSTANBUL BİNLERCE KİŞİYLE TERÖRÜ PROTESTO ETTİ

CHP İSTANBUL BİNLERCE KİŞİYLE TERÖRÜ PROTESTO ETTİCHP İstanbul İl Başkanlığı, Beşiktaş’ta gerçekleştirilen terör..

CHP İSTANBUL BİNLERCE KİŞİYLE TERÖRÜ PROTESTO ETTİ
CHP İSTANBUL BİNLERCE KİŞİYLE TERÖRÜ PROTESTO ETTİ

CHP İstanbul İl Başkanlığı, Beşiktaş’ta gerçekleştirilen terör saldırılarını protesto etti. Beşiktaş İlçe Başkanlığı önünde bir araya gelen binlerce CHP’li, saldırının gerçekleştirildiği yere karanfil bıraktı.

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, PM üyeleri, milletvekilleri ve belediye başkanlarının da aralarında bulunduğu CHP’liler, Beşiktaş’ta başlayıp saldırının gerçekleştirildiği yerde son bulan bir yürüyüş düzenledi. Ellerinde Türk bayrakları ve "Teröre alışmayacağız" dövizleri taşıyan grup, saldırının gerçekleştiği yerde basın açıklaması yaptı. Daha sonra CHP’li grup, saldırının gerçekleştiği noktaya şehit olan 38 kişi için aynı sayıda karanfil bıraktı. CHP İstanbul İl Başkanı Canpolat, terörü şiddetle lanetlediklerini söyleyerek, "Bu toplumu öldürmelere alıştırmaya çalışan, ister içeriden ister dışarıdan, her türlü terörü ve terör örgütünü kınıyoruz." diye konuştu.

Terör örgütlerinin, Türkiye’yi kaosa sürüklemek için çaba içerisine girdiğini dile getiren Canpolat, "Teröre alışmayacağız. Teröre karşı Cumhuriyet Halk Partisi olarak herkesten önce hem ülkemize hem vatanımıza sahip çıkacağız, sonuna kadar her türlü katil teröre karşı mücadele vereceğiz. Bu nereden gelirse gelsin, kim beslerse beslesin, hepsinin karşısında olacağız." ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin bir kez daha bir arada olmaya ihtiyacı olduğunu vurgulayan Canpolat, "Her türlü terörü kınıyoruz. Şehit olan 38 vatandaşımız ve yüzlerce yaralımız için içimiz kan ağlıyor. CHP olarak teröre karşı verilecek her türlü mücadeleye destek vermeye hazırız. Ama teröre karşı... Kişisel polemiklere, kişisel çıkarlara, günlük çıkarlarla ve parti çıkarlarıyla bu ülkeyi heba etmeyelim" dedi.


Kaynak: chp.org.tr
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER