çok çalışıyoruz isyanı!" />

CHP'li vekilden çok çalışıyoruz isyanı!

CHP'li vekilden çok çalışıyoruz isyanı!

CHP'li vekilden çok çalışıyoruz isyanı!

Meclis'in çalışma saatleri CHP'li Namık Havutça'nın canına tak etti! İktidarın sayısal üstünlüğünü kullanarak milletvekillerine baskı yaptığını iddia eden Havutça, vekillerin çalışma saatlerinin ILO sözleşmesine aykırı olduğunu savundu.

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e gönderdiği yazıda, ''İktidar partisi sayısal üstünlüğünü kullanarak, TBMM toplantı gün ve saatlerini, dolayısıyla milletvekillerinin çalışma koşullarını sık sık ve keyfi bir şekilde değiştirmektedir'' dedi. 

Çalışma saatlerinin çoğu zaman 8 saati geçtiğini, hatta ertesi günün sabah saatlerine kadar sürdüğünü belirten Havutça, ''Ülkemizin de altında imzası bulunan ILO Sözleşmesi'nin haftalık 40 ila 45 saat çalışma sürelerini geçen bu çalışma düzeni içinde milletvekillerinin çalıştırılması ILO Sözleşmesi'ne aykırıdır'' görüşünü ifade etti.

Havutça, bu çalışma temposunun zaman zaman Genel Kurul'un düzenini de bozduğunu iddia ederek, ''Diğer yandan milletvekillerinin de bir aile düzeni bulunmaktadır. Yine bildiğiniz gibi Anayasa'nın Ailenin Korunması ilkesi 41. maddesinde yer almıştır'' görüşünü savundu.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2012, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER