Çiçek: Sarıkamış ölümsüz bir örnektir

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Sarıkamış Harekatı'nın, tüm olumsuz şartlara rağmen verilen görevi canı pahasına yapma azminin, milli birlik ve bütünlüğün ölümsüzleştiği örneklerden biri olduğunu ifade etti.

Çiçek: Sarıkamış ölümsüz bir örnektir

Sarıkamış Harekatı'nın 97. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Çiçek, şanlı zaferler kadar unutulmaz acıların da yaşandığı tarihin her safhasının daima hatırlanması gereken derslerle dolu olduğunu belirtti.

Birinci Dünya Savaşı'nın önemli safhalarından biri olan bu harekatta binlerce vatan evladının, düşmana tek kurşun atamadan şehit düştüğünü ifade eden Çiçek, şunları kaydetti:

''Sarıkamış Harekatında şehit düşen kahraman vatan evlatlarını şükran ve minnetle anmak milli bir görevdir.

Sarıkamış Harekatı, tüm olumsuz şartlara rağmen verilen görevi canı pahasına yapma azminin, milli birlik ve bütünlüğün ölümsüzleştiği örneklerden biridir.

Kardelen şehitlerinin yurdu Sarıkamış'ta yaşananlar, vatan ve millet sevgisinin en iyi ifadesi olarak tarihteki yerini almıştır.

Vatan için canlarını feda eden kahramanlarımızın fedakarlıklarının iyi bilinmesini, aziz hatıralarının yaşatılmasını ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak en büyük sorumluluğumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle, Sarıkamış'ta kaybettiğimiz şehitlerimizi, harekatın 97. yılında bir daha şükran ve minnetle anıyorum.''

AA

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2011, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER