Demirel ve Sezer'den Gül'ün davetine ret!

Cumhurbaşkanı Gül, Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Demirel ve Onuncu Cumhurbaşkanı Sezer'e Denktaş'ın yarın yapılacak cenaze törenine birlikte gitmek için davet iletti.

Demirel ve Sezer'den Gül'ün davetine ret!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Onuncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e, KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın yarın yapılacak cenaze törenine birlikte gitmek için davet iletti. Demirel ve Sezer, törene katılamayacaklarını belirterek, daveti için Gül'e teşekkür ettiler.

Cumhurbaşkanı Gül'ün Basın Başdanışmanı Ahmet Sever, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Gül'ün davet kararını dün verdiğini bugün de davetin Demirel ve Sezer'e iletildiğini söyledi.

Demirel'in grip olduğu için cenazeye katılamayacağını bildirdiğini ve davet için teşekkür ettiğini aktaran Sever, Sezer'in de cenaze törenine katılamayacağını belirterek, teşekkürlerini ilettiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Gül, KKTC'nin cuma akşamı vefat eden Denktaş için düzenlenecek cenaze törenine katılmak üzere yarın KKTC'ye gidecek.

AA

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2012, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER