Denktaş'ın Yazıcıoğlu için söyledikleri

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan, Rauf Denktaş’ın vefatından önce Yazıcıoğlu için söylediklerini

Denktaş'ın Yazıcıoğlu için söyledikleri

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan, Rauf Denktaş’ın vefatı münasebetiyle geldiği KKTC Cumhurbaşkanlığı’nda, “Denktaş, Muhsin Yazıcıoğlu için 'Çok üzgünüm. Yazıcıoğlu’na yazık ettiler' demişti.” diye konuştu. Gürkan, “Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’la en son görüşen kişilerden bir tanesi bendim. Kendisine geçmiş olsun ziyaretinde bulunmuştum. Orada görmüş olduğum şuydu; kendisi sağlık durumu çok çok iyiydi. Hatta bana şuuru ve sağlık durumu iyi olduğunda 'Muhsin Yazıcıoğlu için çok üzgünüm. Yazık oldu' diye ifadeler kullandı." dedi.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan, Denktaş’ın Muhsin Yazıcıoğlu için kullandığı "yazık ettiler" cümlesini ise "Tabi ki bunu biraz açmak lazım. Kendisine bunu sormak isterdim. Ama Denktaş, Muhsin Yazıcıoğlu'na yazık ettiler şeklinde konuşmuştu." şeklinde değerlendirdi.

    
Rauf Denktaş'a Serdar Denktaş’a destek olmak için geldiğimi söylediğini ve bu yüzden Denktaş'ın kendisine teşekkür ettiğini anlatan Gürhan, Cihan Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada ayrıca "Aramızda öyle bir konuşma geçti. Daha sonradan hastaneye kaldırıldığını öğrendim ve hayatını kaybetti. Ömrünü bağımsızlık mücadelesiyle geçti. Zaman zaman haksızlığa da uğradı. Bu haksızlık Türkiye tarafından o dönemlerde anlaşmazlıkmış gibi gösterildi. Ama o hiç yılmadan Kıbrıs’ın bağımsızlığı için mücadele verdi. Eğer bu dava adamlarının albümünü yapacak olursan Denktaş’ı bu albümün ilk sırasına koymak gereklidir." diye ekledi.

CİHAN

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2012, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER