Elitaş: Tartışılmayacak hiçbir şey yok

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, ''TBMM'de Dersim ile ilgili Araştırma Komisyonu kurulması'' önerisi konusunda, ''Türkiye'de tartışılmayacak hiçbir şey olamaz'' dedi.

Elitaş: Tartışılmayacak hiçbir şey yok

Elitaş, ''TBMM'de Dersim Araştırma Komisyonu kurulması'' konusundaki öneriler konusunda AA muhabirinin sorularını yanıtlarken, Türkiye'de konuşulmayacak, tartışılmayacak hiçbir konunun olmadığına inandıklarını kaydetti. ''Tabularımızdan korkmamalıyız'' diyen Elitaş, şöyle konuştu:

''Türkiye'de tartışılmayacak hiçbir şey olamaz ama bir taraftan bu konular araştırılırken, toplumsal vicdanı da yaralamamak lazım. Tarihle yüzleşirken, suçlu aramak yerine, tarihle yüzleşmenin yolunu seçmeliyiz. Tabuları yıkmak, tarihle yüzleşmektir. İntikam duygularıyla değil, geçmişimizi hatamızla sevabımızla değerlendirip o geçmişin bizim geçmişimiz olduğunu bilmemiz gerekir.

Şahsi fikrim; gizli saklı hiçbir şey olmaz. Her şey araştırılıp konuşulabilir. Çünkü demokrasi budur. Herkes fikrini ifade ettikçe, istediğini konuştukça demokrasi taçlaşır.''

Elitaş, AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner'in konuyla ilgili önerisinin ''kendi şahsi görüşü'' olduğunu belirtti. Elitaş, bu konudaki önerilere grup olarak nasıl baktıklarına ilişkin, ''konunun yetkili kurullarda görüşülmesi gerektiğini'' söyledi.

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2011, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER