Erdoğan CHP'yi bu manşetlerle vurdu

Erdoğan CHP'yi bu manşetlerle vurdu

Erdoğan CHP'yi bu manşetlerle vurdu

Başbakan Erdoğan, CHP'nin kendilerine ''Hitler'' suçlaması yönelttiğini hatırlatarak, Hitler dönemi Almanyası ile dönemin CHP Hükümeti arasındaki temasları gösteren belge ve gazete haberlerini gösterdi.

GRUP TOPLANTISINDAN RENKLİ KARELER İÇİN TIKLAYIN

İktidar ile ana muhalafet partisi arasındaki gerilim sürüyor. İktidara yönelik sert suçlamalara cevap grup toplantısında Erdoğan'dan geldi. Tek parti döneminde Cumhuriyet gazetesinin attığı "Milli şefimizle Führer arasında samimi tebrikler" ve "Kemalist Türkiye'den faşist İtalya'ya selam" başlıklarını okuyarak Kılıçdaroğlu'na seslendi:

"CHP Genel Başkanı Hitler sevdalısı arıyorsa gitsin gurur duyduğu CHP tarihine baksın orada bulur."

Kılıçdaroğlu'nun değişimden yanaymış gibi görünüp geçmişine sahip çıktığını anlatan Erdoğan, kesintili eğitime karşı çıkarak 28 Şubat'ı savunduğunu savundu. Teklifin komisyonda görüşülürken Kılıçdaroğlu'nun ve kurmaylarının kullandığı cümleleri bir kez daha okudu:

CHP'NİN MASKESİ TUZLA BUZ OLDU
4+4+4 düzenlemesiyle ilgili değerlendirmede bulunan Başbakan şunları kaydetti: "1950'de Adnan Menderes ve arkadaşlarının ezanı aslına döndürmeleri ne kadar muhteşemse, cuma günü sizin yaptığınız düzenleme de en az o kadar önemlidir. Statükoya, CHP'ye gereken cevabı bir kez daha verdiğiniz için hepinizi kutluyorum. CHP'nin yeni Genel Başkanı iki yıl

1.20120403140408.jpg

BU MANŞETİ GÖSTERİP DEDİ Kİ;

"Başlık 'Milli şefimizle Führer arasında samimi tebrikler' Bundan daha önemli delil olur mu? Gazete malum Cumhuriyet. Kemalist Türkiye'den faşist İtalya'ya selam. Altında İnönü'nün İtalya'ya gideceği yazıyor. İşte CHP budur. CHP Genel Başkanı Hitler sevdalısı arıyorsa gitsin gurur duyduğu CHP tarihine baksın orada bulur."
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2012, 10:24
YORUM EKLE