Erdoğan'dan Uludere yanıtı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında BDP lideri Selahattin Demirtaş'ın, 34 sivilin ölümüne neden olan Uludere'deki bombardıman emrinin kendisinin verdiği iddiasını yalanladı. Erdoğan "Bu siyaset; sevisesiz, ahlaksız siyasettir" dedi.

Erdoğan'dan Uludere yanıtı

İstanbul - Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Konuşmasından satır başları şöyle:

Demirtaş'a Uludere yanıtı

-Güya Uludere’deki operasyon önceden bana sorulmuş, ben de BDP Genel Başkanı’nın iddiasına göre “Neye mal olursa olsun vurun” demişim. İşte bu tarz siyaset seviyesiz ve ahlaksız siyasettir.

-Bu ithamın içinde cahillik, tecrübesizlik, siyasi ahlaksızlık var. böyle bir hezeyanı gündeme getirmek sadece acziyettir.

-Şunu BDP Genel başkanı’na hatırlatmak isterim bu tür ithamlar BDP’nin Uludere olayını istismar çabasını örtmez örtmeye yetmez.

-Biz terör örgütüyle mücadele ederiz siyasi temsilcilerle de müzakere ederiz demiştim bugün de bu sözün arkasındayım. Ama kim terör örgütüyle içli dışlı olursa yargı da gider gereğini yapar.

-Uludere istismarı üzerinden devam eden terörle mücadeleyi akamete uğratacağını sananlar büyük bir yanılgı içindeler. Terörle mücadele kesintisiz sürecektir.

Fransa

-Bugün Fransa konusuna girecek değilim o konuya bugün Fransızım. O süreç henüz sonuçlanmadı, takip ediyoruz. O teklifin arkasında gerçekleri önümüzdeki günlerde sizinle paylaşacağım.

-Fransa’daki süreç sona ermedi. Gerekli girişimler yapılıyor. Fransa’ya Türkiye ile kavga ediyor payesi vermeyeceğiz. Muhalefet partilerine ve sivil toplum örgütlerine bu konuda gösterdikleri duyarlılık ve dayanışma için şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum.

 

Suriye

-Hafta içinde yaptığmız görüşmelerede Irak ve Suriye olmak üzere bölgeye ilişikn düşüncelerimizi muhataplarımıza iletme fırsatı bulduk.

-Şu hususun altını çizmekte fayda görüyorum. Biz son derece ilkeli bir tutum sergiliyor, bölgede yaşana gelişmelerde halkların taleplerinin arkasında duruyoruz. Gizli ajanda ile hareket etmiyoruz.

-Filistin bizim bu tezimizin bir asırlık örneğidir. Irak Afganistan gibi ülkelerdeki hiçbir sorun lokalkalmıyor, tüm bölgenin istikrarını yakından ilgilendiriyor.

-Filistin meselesi çözülmeden bu bölgenin kalıcı barışa kavuşma imkanı yoktur. Irak huzur bulmadan, Lübnan, Suriye'nin sorunları bitmeden, bölgenin huzura kavuşma imkanı yoktur. Bu bölgede hiçbir ülkenin sırtını diğer ülkelere dönem lüksü de yoktur. Kuzey Irak'taki otorite boşluğu nedeniyle biz 30 yıl boyunca buradan yönelen terör nedeniyel ağır bedeller ödedik.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2012, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER