Evren ve Şahinkaya üzgün

12 Eylül soruşturması kapsamında haklarında iddianame hazırlanan Kenan Evren ile dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Org. Tahsin Şahinkaya'nın, iddianame nedeniyle 'üzgün'...

Evren ve Şahinkaya üzgün

Evren ve Şahinkaya'nın avukatı Ömer Nihat Özgün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, iddianamenin Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildiğinin duyurulmasının ardından, dün müvekkili Evren ile Ankara'da bir araya geldiğini bildirdi.

Şahinkaya ile de bugün İstanbul'da görüştüğünü kaydeden Özgün, ''Müvekkillerim, iddianame nedeniyle üzgünler. Basındaki haberleri takip ediyorlar. İddianameyle ilgili sayfa sayfa haber çıkmasına rağmen, henüz bizde iddianame yok. Müvekkillerim de, ben de iddianameyi merak ediyoruz. Mahkemenin, iddianame üzerindeki incelemesinin tamamlanmasını bekliyoruz'' diye konuştu.

Özgün, müvekkili Şahinkaya'nın zatürre rahatsızlığının devam ettiğini belirtti.

İddianame ve eklerinin, tevzi edildiği Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi üyelerince incelenmeye başlandığı bildirildi.

Bu arada, iddianame eklerinin 38 klasör olduğu, bu klasörlerde çoğunlukla, 12 Eylül ile ilgili suç duyurularına ilişkin evrakın yer aldığı kaydedildi.

İddianameyi hazırlayan Cumhuriyet Savcısı Kemal Çetin'in, Evren ve Şahinkaya hakkında adli kontrol uygulanması talebinin ise iddianamenin kabulünden sonra değerlendirilebileceği belirtildi.

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2012, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER