Genelkurmay'dan istifa yalanlaması

Genelkurmay, bugün bir gazetede yer alan Kara Kuvvetleri ve Harp Akademileri Komutanlarına yönelik iddialar içeren köşe yazısının, gerçek dışı olduğunu duyurdu.

Genelkurmay'dan istifa yalanlaması
İLİŞKİLİ HABERLER

Genelkurmay Başkanlığı Kara Kuvvetleri ve Harp Akademileri Komutanlarına yönelik bazı iddiaların gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı, bugün bir günlük gazetede, ''iki komutanın istifa edeceği'' yönündeki iddialara ilişkin internet sitesinde açıklama yaptı.

Açıklamada, ''4 Ocak 2012 tarihli bir gazetede, Kara Kuvvetleri ve Harp Akademileri Komutanlarına yönelik bazı iddiaları içeren bir köşe yazısı yayımlanmış ve bu yazıya atıf yapılarak haber kanallarının internet sitelerinde aynı iddialar yer almıştır. İddialar gerçek dışıdır'' ifadeleri kullanıldı.

Eski Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ'un internet andıcı davası kapsamında yarın başsavcılıkta ifade verecek olması nedeniyle komutanların bu durumdan rahatsız oldukları ifade edilmiş, Başbuğ'un tutuklanması halinde 'iki komutanın görevinden istifa edeceği' iddia edilmişti.

Bu çerçevede komutanların bugün gerçekleşen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı ziyareti de farklı yorumlanmıştı ve 'istifa resti çektiler' söylentileri çıkmıştı.

HABER 7

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2012, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER