GÖK: AKP’NİN GİZLİ PLANI DEŞİFRE OLDU

GÖK: AKP’NİN GİZLİ PLANI DEŞİFRE OLDUCHP Grup Başkanvekili Levent Gök, AKP Bursa Milletvekili İsmail Aydın’ın Genel Kurul’da yaptı..

GÖK: AKP’NİN GİZLİ PLANI DEŞİFRE OLDU
GÖK: AKP’NİN GİZLİ PLANI DEŞİFRE OLDU

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, AKP Bursa Milletvekili İsmail Aydın’ın Genel Kurul’da yaptığı konuşmada "Anayasanın ilk 4 maddesi değiştirilebilir" sözleri hakkında konuştu.

Gök, "AKP’nin gizli planının deşifre olduğu, buna destek verenlerin bu işin bu aşamasından sonra nerede duracağını açıklaması gereken bir tablo yaşıyoruz. Sıradan bir tablo değildir bu, sıradan bir tablo değildir. Artık niyetler, istekler, arzular gizlenemez hâle gelmiştir, Meclis kürsüsünden ifade edilir hâle gelmiştir, buna seyirci kalmayacağız, laik cumhuriyetimizi sonuna kadar koruyacağız, sonuna kadar Atatürk’ümüze, Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkacağız." dedi.

Grup Başkanvekili Gök’ü konuşması şöyle:

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri ve her türlü olumsuzluğa karşı bizi izlemeye çalışan sevgili halkım, yüce Türk milleti; hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. 

Sevgili halkım, burada, özellikle size seslenmek istiyorum. İktidar partisinin kurduğu bir tuzak bugün burada çok net bir şekilde ortaya çıkmıştır. AKP Grubu adına konuşan AKP’nin Anayasa Komisyonu üyesi, Anayasa’nın değiştirilemez maddelerinin şimdilik değil bir müddet sonra değiştirilebileceğini, buna giden yolu açtıklarını açıkça itiraf etmiştir. Sevgili halkım, bu Anayasa değişiklik teklifine destek verenler; bu tuzağa düşmeyin. Biz, günlerdir söylüyoruz, Türkiye’de bir rejim değişikliği yapılmak isteniyor, Atatürk’ün kurduğu cumhuriyet yıkılmak isteniyor. Bunu anlatmaya çalışıyoruz.

Sevgili halkım, değerli Türk milleti; burada kurulan bir tuzak var, yalanlar var, gizlenen gerçekler var. Bu gizlenen gerçeklere bilerek ya da bilmeyerek ortak olanlar var. Sevgili halkım, bu tuzağa bozalım. Bu tuzak, Atatürk rejimini, laik Türkiye Cumhuriyeti’ni ortadan kaldırmaya dönük bir tuzaktır, koskocaman bir yalandır. Buna hiçbirimiz aldanmayalım. Az önce burada konuşan AKP grup sözcüsü aynen dedi ki, "Gerekirse Anayasa’nın başlangıç maddeleri değişebilir." MHP ne diyor bu konuda? Başbakan nerede? Sayın Bahçeli, lütfen bunu önemseyiniz. Bakın, sadece bununla da sınırlı değil. Cumhurbaşkanının Hukuk Başdanışmanı Mehmet Uçum diyor ki: "Bu değişiklik sadece bir başlangıç. Şimdilik MHP’yle, daha sonra başka siyasi aktörlerle istediğimizi yapacağız." 

Sevgili halkım, yüce Türk milleti; bugün, burada ortaya konulan bir koskocaman yalan bozulmuştur. Acı bir gerçek ortaya çıkmıştır. Bu acı gerçek, laik Türkiye Cumhuriyeti’ni, Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’sini, cumhuriyetini yıkmaya yöneliktir. Bunu yapanlar, kendilerini gizlemek gereğini dahi duymuyorlar, artık açıkça söylüyorlar "Şimdilik bunu yapalım, daha sonra neler göreceksiniz." diyorlar. Sevgili halkım, burada, bir tiyatro oynanıyor.
AKP’nin kurduğu ve yanına ortak aldığı bir tiyatro. Bu tuzağa düşmeyelim. Biz, bu yalanların, bu gerçeklerin ardındaki planları biliyoruz, rejimi değiştirmeye çalışıyorlar, laik cumhuriyeti yıkmaya çalışıyorlar. Bunlara güvenmeyelim, aldanmayalım. Sevgili halkım, her yerde örgütlenelim. Bu Anayasa değişikliği buradan geçerse sokak sokak, cadde cadde laik Türkiye Cumhuriyeti’nin yıkılmasına izin vermeyelim.

Sevgili halkım, bugün, şu anda önemli dakikalar yaşıyoruz. AKP’nin gizli planının deşifre olduğu, buna destek verenlerin bu işin bu aşamasından sonra nerede duracağını açıklaması gereken bir tablo yaşıyoruz. Sıradan bir tablo değildir bu, sıradan bir tablo değildir. Artık niyetler, istekler, arzular gizlenemez hâle gelmiştir, Meclis kürsüsünden ifade edilir hâle gelmiştir, buna seyirci kalmayacağız, laik cumhuriyetimizi sonuna kadar koruyacağız, sonuna kadar Atatürk’ümüze, Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkacağız. 

Sizin yalanlarınıza, sizin engellemelerinize... Halkımızın gerçekleri görmesini engellemek istiyorsunuz, işte, bunun için yayın yaptırmıyorsunuz, bunun için kendinizi saklıyorsunuz, bunun için kendinizi gizliyorsunuz. Ama artık ortaya çıkan tablo vahim bir tablodur. Bu vahim tablonun ucu laik cumhuriyetin yıkılmasına doğru gidiyor. Ey halkım, hep beraber uyanık olalım. Biz burada tek başımıza Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri olarak sizler adına, 79 milyon adına bir mücadele veriyoruz, bu mücadelede desteklerinizi bizden esirgemeyin. Laik cumhuriyetimizi, Atatürk’ümüzü sonuna kadar, sonsuza kadar koruyalım.

Kaynak: chp.org.tr
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER