Gürsel Tekin: Eğer İktidara da Ergenekon Yansımışsa O İktidarın Sorunudur

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, AK Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in, "Hedef Hrant Dink değildi, asıl hedef AK Partiydi." sözlerini eleştirdi.

Gürsel Tekin: Eğer İktidara da Ergenekon Yansımışsa O İktidarın Sorunudur
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, AK Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in, "Hedef Hrant Dink değildi, asıl hedef AK Partiydi." sözlerini eleştirdi. Tekin, "Hepimiz savcıyı hakimi suçlarken, özellikle hakimi; İçişleri Bakanlığı, Milli İstihbarat Teşkilatı, Adalet Bakanı görevini yaptı mı acaba? Sayın Çelik arayacaksa oradan arayacak. Eğer iktidara da Ergenekon yansımışsa o da iktidarın kendi sorunudur." dedi.

Cumhuriyet Halk Evleri'nin Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlediği, 'Cumhuriyet Halk Evleri Van Depremi Hatıra Ormanı' projesinin açılış törenine; CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, CHP Van İl Başkanı Cemal Şen, sanatçılar; Güler Duman, Cem Özer ve Atilla Saral katıldı. Salonda sanatçılarla sohbet eden Gürsel Tekin, halk ozanlarının türkülerini dinledi.

Gürsel Tekin, salondan çıkarken basın mensuplarının sorularını cevapladı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in, Hrant Dink davasıyla ilgili, "Asıl hedef Hrant Dink değildi, asıl hedef AK Partiydi." sözleri sorulan Tekin, "Burada bu konunun geneline baktığımızda, iktidar ne zaman köşeye sıkışsa bir mazeret arıyor. Doğrusu bütün olanaklar, imkanlar ellerindeyken bunu bir yerlere bağlaması, bunların zaafını gösteriyor. O zaman kim yönetiyor bu ülkeyi? Sayın Çelik'e bir soru sormamız gerekiyor; size rağmen yönetenler mi var? Yani iktidarı aşan bir şeyler varsa onları anlatsınlar biz de destek olalım. Tamamen bir mazeret arayışıdır bu. Hrant olayında öncelikli olarak idarenin yapması gereken işler var. Hepimiz savcıyı hakimi suçlarken, özellikle hakimi; İçişleri Bakanlığı, Milli İstihbarat Teşkilatı, Adalet Bakanı görevini yaptı mı acaba? Sayın Çelik arayacaksa oradan arayacak. Eğer iktidara da Ergenekon yansımışsa o da iktidarın kendi sorunudur." diye konuştu.

Oda TV davasında tahliye kararının çıkmamasıyla ilgili soruya Tekin, "Ne için tutuklandıklarını bilmiyoruz ki tahliyenin de ne olacağını bilelim. Öncelikle bunlar uzun süren davalar, çok kapalı yürütülüyor. Gizli tanıklardı şunlardı bunlardı maalesef tüm kamuoyunun beklentisi. Dün belli isimlerle ilgili tahliye beklentisi vardı, Mart'a ertelendi. Mart'tan sonra ne olacak bakacağız, göreceğiz." şeklinde cevap verdi.
Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2012, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER