Hamzaçebi'den İstanbul soruları

CHP Grup Başkanvekili, İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, İçişleri Bakanı Şahin'e, İstanbul'daki kentsel dönüşüme ilişkin sorular sordu.

Hamzaçebi'den İstanbul soruları

TBMM- Hamzaçebi, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şu sorulara yer verdi:

''Beyoğlu esnafının kendi işletmelerinin önünü, işletmeye bağlı olarak kullanımına ilişkin engellemelerin ortadan kaldırılması ve esnafın mağduriyetinin giderilmesi için hangi çalışmalar yapıldı? Beyoğlu'nda bulunan tarihi Emek Sineması'nın yıkılması sonrası tarihi özelliğini korunmaya yönelik hangi tedbirler alındı? Sıraselviler Caddesi üzerinde yer alan ve 1914'de, İstanbul'da sinema salonu olarak inşa edilen ilk bina olan Majik ile arkasındaki Maksim Gazinosu yıkılıp birleştirilerek otel ve ticaret merkezi yapılmasının, kentin tarihi dokusu, siluetini zedeleyeceğini düşünüyor musunuz?

Tarlabaşı Ömer Hayyam Mahallesi'nde kentsel dönüşüm nedeniyle hak sahiplerinin mağduriyetlerini önleyici ne gibi önlemler alındı? Taksim'de trafiğin yer altına indirilmesine ilişkin proje detayları ve süreci nedir? İstiklal Caddesi üzerinde yapılan Demirören AVM adlı yapıda ruhsata aykırı imalat var mı? Varsa hangi işlemler yapıldı?''
 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2012, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER