Haniye, Diyarbakır iddiasını yalanladı

BDP lideri Demirtaş'ı ziyareti sırasında sarffetiği iddia edilen sözü nedeniyle Filistin Başbakanı Haniye, 'Haberi görünce şok oldu, asla doğru değil' dedi.

Haniye, Diyarbakır iddiasını yalanladı
İLİŞKİLİ HABERLER

Gazze'deki Filistin Hükümeti;nin Başbakanı İsmail Haniye, ''Ankara;da parti liderleriyle yaptığım görüşme esnasında, Türkiye;nin içişlerini yakından veya uzaktan ilgilendiren hiçbir söz benden sadır olmamıştır'' dedi.

Gazze;deki Filistin Hükümeti'nin Başbakanı Haniye, bugün bazı gazete ve internet sitelerinde 'Haniye'den tuhaf sözler' başlığıyla verilen haberle ilgili olarak AA muhabirine açıklama yaptı. Haniye, ''Ankara'da parti liderleriyle yaptığım görüşme esnasında, Türkiye;nin içişlerini yakından veya uzaktan ilgilendiren hiçbir söz benden sadır olmamıştır'' dedi.

Haniye, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş;ı ziyaret esnasında 'Diyarbakır'ın özgür olması konusunda' ağzından ne bir söz, ne de buna benzer bir ifade çıktığını söyledi. Haniye, ''BDP'li ve diğer partili yetkilileri ile ziyaretimiz esnasında bütün konuşmalarımız Filistin, Gazze kuşatması, Filistinli gruplar arasındaki görüşmeler ve Kudüs'ün geleceğini üzerine olmuştur. Türkiye'nin içişlerini ilgilendirecek bir konuda hiçbir görüş sarfetmedim" diye konuştu.

AA

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2012, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER