'Hem Hrantçı hem de Ergenekoncu insanlar var'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AK Parti Genel Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki konuları değerlendirdi.

'Hem Hrantçı hem de Ergenekoncu insanlar var'

AK Parti Genel Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenleyen Hüseyin Çelik, Hrant Dink cinayetine değinerek, "Hrant Dink cinayeti için adalet olması gerektiği gibi tecelli edecektir. Bugün üzülerek şunu ifade etmek isterim. Hem Hrantçı, hem de Ergenekoncu olan insanlar var. Hrant Dink'i katledenlerin Yasin Hayal ve Ogün Samast gibi birkaç kişi olmadığına inanıyorum. Dink davası için her kesimden başka insanlar bir muhasebe yapmışlardır. Bu da demokratiliğin gelişimi için çok iyi bir şeydir. Bireysel hedef Hrant Dink'tir ama asıl hedef AK Parti'dir. Hrant Dink'in katledilmesi kimin işine yaradı? Bu olayı öyle tesadüf olarak nitelendiremezsiniz" diye konuştu. 

ULUDERE'DE DEVLET YANLIŞINI KABUL ETTİ 
Hüseyin Çelik, Uludere olayında devletin yanlışını kabul ettiğini ifade ederek, "Meselenin üzerine gidiliyor. Bir yandan da vatandaşların yarasına merhem olunmaya çalışılıyor. Devlet yanlış yapıldığını kabu etmiştir. Meselenin istismar edilmesi yanlıştır. Ayrıca hem Diyarbakır Savcılığı hem de Uludere Savcılığı bu konuda iki ayrı soruşturma yürütmektedir" dedi.  

.Anahtar Kelimeler
Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2012, 10:39
YORUM EKLE