“Hırsızlık yapmadan önce Başbakan ile irtibat kurun“

CHP Genelbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ey hırsızlar, ey yolsuzluk yapanlar; hırsızlık yapmadan önce Başbakan ile irtibat kurun. Başbakan'ın iş yükü fazla olabilir köstebek bir bakan var ona ulaşın" dedi.

“Hırsızlık yapmadan önce Başbakan ile irtibat kurun“

İstanbul- Partisinin gurup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:

- Nerede bir mazlum haksızlığa uğramışsa gidip ona sahip çıkacağız. Bu ülkede postmodern bir dikta dönemi var.

- Deniz Feneri davasında ahlak ve insanlık orada ifllas etmiştir. Bir Bakanlar Kurulu bütün görevini bırakmış savcılarla uğraşıyorlar. Bakanlar savcının peşinde savcılar da hırsızların peşinde..

- Size ne kardeşim dave açıyorsunuz? Burada yolsuzluk yok deseydiniz terfi ederdiniz..Çürüyen bir adalet anlayışıyla karşı karşıyayız. Savcılar hakkında 11 yıla kadar hapis davası açtılar. Bu açık bir gözdağıdır. Ayağınız denk alın demek istiyorlar. Adalete ve hukuk duygusundan taviz vermeyin. Bu dava sayın Başbakan'ın yakın arkadaşlarına hırsızlık yapabilirsiniz demektir.

- Ey hırsızlar, ey yolsuzluk yapanlar; hırsızlık yapmadan önce Başbakan ile irtibat kurun. Başbakan'ın iş yükü fazla olabilir köstebek bir bakan var ona ulaşın.

- Sayın Arınç, tutuklu vekiller ve RTÜK Başkanı ile ilgili muhalefet etti ama onlar sırtını Erdoğan'a dayadı. Sayın Arınç, Deniz Feneri hakim ve savcıları 11 yıl mahkumiyetle nasıl yargılayacaksınız? Sayın Arınç, sizin vicdanınız yok mu? Sizin bütün gücünüz 11 yaşındaki Leyla'ya yetiyor.

- Danıştay'a iki kişinin bireysel başvurusu olduğunu bilmeyecek kadar cahiller. Bir Başbakan'a yalan söylemek yakışır mı? Yalan söylüyorsun, iftira atmak bir CHP'li olarak benim onuruma dokunuyor. CHP kurumsal olarak böyle bir başvuru yapmadı. Biliyor ama yalan söylüyor? Bize diyorlar ki siz dindar insanlar yetişmesin istiyorsunuz.. Beki bundan önceki insanlar dinsiz miydi? Sana kim bu hakkı veriyor? Allah'tan korkmuyor musun?

- İmam Hatip'i kuranlar Cumhuriyet Halk Partisi'dir, İlahiyat Fakültesini kuran CHP'dir. İnsanları niye ayırıyorsun yazık günah değil mi? CHP Diyanet İşleri Başkanlığı'nı niye kurdu. Bunu biz yaptık sen yapmadın?

- Bir toplumun fay hatları vardır. O fay hatlarını tetiklerseniz ayrışma yaratırsınız. Bunun adı bölücülüktür. Bu memleketi niye bölüyorsunuz? Eğer din üzerinden oy topluyorsan o oyların tamamı haramdır sana.

- Mezhep çatışmasının içine bütün islam dünyası çekiliyor. Bu Coğrafyada birliği ve kardeşliği sağlamaya yönelik tek ülke var o da Mustafa Kemal'in Türkiyesi. Şimdi kalkmışsın islam dünyasında ırk ve meshep çatışması getiren bir zihniyetin taşeronluğunu yapıyorsun.

Hadis hatırlatması

- "Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim" diyen peygamber ahlakı tamamlamıştır. Bir insan hem ahlaksız hem dindar olamaz. Haram ile helal arasındaki farkı gözetmeyen insandan dindar olmaz. Kamu malına devletin malına el uzatan adam hiç dindar olmaz. Sen bu milleti fitreyle zekatla kurban derisi kurbanla yolsuzluk yapan adamların elinden alacaksın sonrada dindar dindar olmayan diye ayıracaksın. Önce o insanların dindar olduğu için ödedikleri paraların hesabını ver. Irak'ta 1,5 milyon insan öldürüldü. Haksızlık karşısında susan insan dilsiz şeytandır. Kaddafi için bile sustun sen. Kaddafi ki Kıbrıs çıkarmasında sırtıyla yardımları Türkiye'ye gönderen insan. Karşımızda ipin ucunu kaçırmış bir başbakan var. Hükümet üyeleri farklı telden çalıyor. Başbakan din tüccarlığıyla işi götürmeye çalışıyor.


'Dindar değil din tüccarısın'

- Irak'ta 1.5 milyon insan öldürüldü. Sesin çıkmadı, dilsizleştin. Haksızlık karşısında senin dilin sustu. Sen kalkmışsın bir de bana ahlak dersi veriyorsun. Kusura bakma sayın Başbakan sen dindar değilsin din tüccarısın. İnançların tüccarısın. İstismar ettiğin dindar kesimi de kurtarmak da CHP'nin boynunun borcudur.

- Uludere'de 34 yurttaşımız öldürüldü. Sorumlusu kim? Ya istihbaratı nereden aldın arkadaş? Çık ben istihbaratı nereden aldığını söyleyemiyor. Açıkla kardeşim oyuna geldim, kandırıldım de. Söylemiyor, söyleyemiyor.. Sen yabancı devletlerden aldın bu istihbaratı. Sen Türkiye Cumhuriyeti'nin çıkarlarını savunacak en son Başbakansın.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2012, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER