İnce: Tanımıyorum böyle fezlekeyi

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, kendisi hakkında düzenlenen fezlekenin sebebine ilişkin tartışmalar hakkında, ''Hükümeti eleştirmişim bana dava açıyorlar'' dedi.

İnce: Tanımıyorum böyle fezlekeyi

İnce, İzmir'de ''Balbay için 1000 karanfil'' etkinliğinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hükümete yönelik eleştiride bulunduğu için kendisi hakkında fezleke düzenlendiğini söylediğini hatırlattı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in ise bu iddianın yalan olduğunu söylediğini ifade eden İnce, Çelik'in doğruyu söylemediğini ileri sürdü.

İnce, şöyle devam etti:

''Yarın Ankara'ya döner dönmez Hüseyin Çelik'e fezlekeyi göndereceğim. Kendisi görsün, okusun. Kendileri için otoban kapatıyorlar, uçak bekletiyorlar. CHP'nin grup başkanvekili Sakarya'ya gidiyor, konuşma yapıyor. Hükümeti eleştirmişim bana dava açıyorlar. Ben de o fezlekeyi getirdim, meclis başkanlığında, kürsüde yırttım. Tanımıyorum ben böyle fezlekeyi. Bunlara asla boyun eğmeyeceğiz, hesabını soracağız. Hüseyin Çelik de doğruları konuşsun.''

İzmir Büyükşehir Belediyesine yönelik operasyonla ilgili olarak da İnce, ''Bu AKP'nin yerel seçimi başlattığının işaretidir. Sandıkta alamadılar İzmir'i savcıyla almaya çalışıyorlar ama İzmirliler buna izin vermeyecektir'' dedi.

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2011, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER