Kamalak, Suriye'ye gidiyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, bir heyetle Suriye'ye gidecek. Kamalak, bazı bölgelerde temas ve incelemelerde bulunacak.

Kamalak, Suriye'ye gidiyor

Saadet Partisi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre heyette, genel başkan yardımcıları Temel Karamollaoğlu, İlyas Tongüç, Mustafa Yılmaz, genel başkan danışmanı ve eski Adalet Bakanı Şevket Kazan ile GİK Üyesi Necmettin Çalışkan yer alıyor.

Saadet Partisi heyetinin cumartesi gününe kadar Şam, Halep ve olayların yaşandığı iddia edilen Hama ve Humus gibi bölgelerde temas ve incelemelerde bulunması, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile de bir araya gelmesi bekleniyor.

Kamalak; Suriye ziyareti ile ilgili yaptığı değerlendirmede, şunları kaydetti:

''Biz Milli Görüş olarak 40 yıldır Müslümanların birlik ve beraberliğinin sağlanması için mücadele veriyoruz. Müslümanlar kendi aralarındaki sorunları kendi içlerinde halledebilecek tarihi tecrübe ve sağduyuya sahiptir. Bunun yolu da çatışma değil diyalogdan geçmektedir.

Suriye'de yaşanan gelişmeler tabii ki sadece Suriye'yi ya da sadece Türkiye'yi değil bütün bölgeyi yakından ilgilendirmektedir. Saadet Partisi olarak İslam ülkelerindeki gelişmelerle ilgili büyük bir hassasiyet ve endişe taşıyoruz. Endişemiz bölgeye dış güçlerin herhangi bir müdahalesidir. Böyle bir müdahaleye şiddetle karşıyız. Çünkü emperyalist niyetli bu güçler İslam dünyasında huzurun değil huzursuzluğun kaynağı olmuştur. Biz İslam dünyasındaki ihtilafları sağduyulu bir şekilde çözebilmek için üzerimize düşen sorumlulukla hareket ediyoruz. İnşallah bu ziyaretimiz böyle bir sonuca vesile olur.''

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2012, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER