Kılıçdaoğlu'ndan Kamil Vazolu taziye

Kılıçdaroğlu, Van’da Bayram Otel enkazı altında kalarak hayatını kaybeden Japon yardım gönüllüsü Miyazaki'nin annesine taziye mektubu gönderdi.

Kılıçdaoğlu'ndan Kamil Vazolu taziye

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Van’da Bayram Otel enkazı altında kalarak hayatını kaybeden Japon yardım gönüllüsü Miyazaki'nin annesine verilmek üzere, Japonya Büyükelçiliği aracılığı ile bir taziye mektubu gönderdi.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Faruk Loğoğlu ve Yakup Akkaya, Japonya Büyükelçisi Kiyoshi Araki’yi ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcıları, Van’da Bayram Otel enkazı altında kalarak hayatın kaybeden yardım gönüllüsü Atsuşi Miyazaki'nin annesine verilmek üzere Kılıçdaroğlu imzalı bir mektup ile “Kamil Vazo” armağan etti.

Akkaya yaptığı açıklamada, Büyükelçiye armağan edilen “Kamil Vazo” hakkında bilgi verirken, “Kamil Vazo, Kamil İnsan’dan esinlenilerek üretilmiş. Tüm insani değerlere ulaşmış ve ruhsal gelişimini tamamlamış ‘Kamil İnsan’ı simgeleyen Kamil Vazo’nun insanı çağrıştıran formu üzerinde ‘Celi Sülüs’ yazı sitilinde Kelime-i Tevhid yazısı ile Mevlana’nın kaftanından alınmış motifler ile desenler bulunuyor” dedi.

Akkaya, Miyazaki’nin bir yardım gönüllüsü, aynı zamanda bir Türk dostu olduğunu ifade ederek, Miyazaki’nin anısına annesine verilmek üzere söz konusu vazoyu ve Kılıçdaroğlu’nun taziyelerini ileten mektubu Büyükelçiye verdiklerini belirtti.

Loğoğlu da Büykelçi Araki'ye, Miyazaki'nin kişiliğinde Japon Halkının yardımseverliğinin bütün Türkiye'de bir kez daha anımsandığını belirterek, “Miyazaki'nin bu onurlu davranışı sadece ülkemizde değil dünyada insani değerlerin yükselmesine hizmet edecek ulvi bir davranıştır” dedi.

(ANKA)

ANKA

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2011, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER