Kılıçdaroğlu da senaryoyu biliyormuş

Onur Öymen "Baykal istifaya zorlanır, O'nun yerine Kılıçdaroğlu genel başkan olur" senaryosunu okuyunca Baykal ve Kılıçdaroğlu'nun tepkilerini anlattı.

Kılıçdaroğlu da senaryoyu biliyormuş

Beyaz TV'de yayınlanan Acı Kahve programına konuk olan eski CHP'li Onur Öymen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında çok ilginç bir iddiada bulundu.

Program sunucusunun, "Onur Öymen'e Kılıçdaroğlu'nun CHP'ye genel Başkan olacağı Amerikan belgelerinde 2 yıl önceden belliydi şeklinde bir açıklama yapmıştınız" demesi üzerine Öymen olayın deytaylarını şöyle anlattı.

Bu konuyla ilgili iki önemli raporun bulunduğunu söyleyen Öymen;"bu raporlardan bir tanesi İsveç'te İpekyolu Enstitüsunde yayınlanan rapordur. Bu raporu hazrılayan kişilerden bir tanesi 2009 yılının başlarında beni ziyaret etti ve bu raporu bana bırakıp gitti. 60-70 sayfalık bir rapor. Raporda çeşitli senaryolar vardı. Bu senaryoda Baykal istifaya zorlanır, O'nun yerine Kılıçdaroğlu genel başkan olur. Partinin politikaları değiştirilir. Onun üzerine yabancı ülkelerin partileri de CHP'ye daha büyük destek sağlarlar.Ben bu raporu Baykal'a ve Kılıçdaroğlu'na da götürdüm." Kılıçdaroğlu hiçbirşey demedi, tepki göstermedi. Baykal'da sanıyorum fazla ciddiye almadı, o dönemde böyle konular hiç gündeminde bile yoktu. Özellikle bu olup bitenlerden sonra sanıyorum Baykal heralde birkere daha düşünmüştür''şeklinde açıklamada bulundu.

Öymen konuşmasının devamında ise Amerika Dışişleri Bakanı'nın Türkiye'deki Büyükelçiliğe telgraf çekiyor ve iç polika ile ilgili sorular soruyor. CHP'de Baykal'ın yerine kim aday olabilir? Baykal'ın Kılıçdaroğlu'nu engelleme gücü nedir? Kılıçtaroğlu'nun dostu kimdir düşmanı kimdir? gibi. Biz bunun cevabını bulamadık belki kurye ile belki de kriptolu gönderilmiştir dedi.


Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2012, 05:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER