Kılıçdaroğlu'na göre iç muhalefet yok

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin içinde iç muhalefet olmadığını savundu ve konuyla ilgili önceki sözlerinin çelişki olup olmadığı sorulunca da bakın ne dedi.

Kılıçdaroğlu'na göre iç muhalefet yok

Kemal Kılıçdaroğlu'na göre CHP'de parti içi muhalefet yok, herkes fikrini söylemekte özgür.... Ancak aynı zamanda parti içindeki disipline uymak zorunda!

Dün Ankara'da CHP İstanbul Milletvekili Prof . Dr . Aydın Ayaydın'ın düzenlediği yemekli toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da görev yapan bir grup gazeteci ile söyleşti... 

 Özel yemekten satırbaşları ile özel detaylar... 

EVREN VE ŞAHİNKAYA YÜCE DİVAN'DA YARGILANMALI

Aydın Ayayadın'ın davetlisi olarak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile buluşan gazetecilere darbecilerdin yargılanmasını konusundaki fikirlerini açıkladı ve "12 Eylül Darbesinin lideri Eski Genelkurmay Başkanı Kenan Evren ile Tahsin Şahinkaya'nın özel yetkili mahkemede değil Yüce Divan'da yargılanması gerektiğini söyledi. 

ULUDERE KONUSUNDA İKİ ÜLKEYİ SUÇLADI

Uludere'de Türk Silahlı Kuvvetleri jetlerinin yanlış istihbarat sonucu terörist zannıyla bombaladığı 35 kişinin ölümü konusunda Kemal Kılıçdaroğlu iki dış ülkeyi sorumlu olarak işaret etti. İsim vermeden ABD ve İsrail'i sorumlu gösteren Kılıçdaroğlu, gerekçe olarak da İncirlik'ten kalkan predatörlerin ve Heronları gösterdi. "Bugüne kadar yapılan operasyonlarda doğru istihbaratı veren yine aynı kaynaklardı, Uludere'de yanılmak için böylesi yanlış istihbarat vermiş olabilirler" dedi. 

BÜYÜKANIT'A AĞIR SÖZLERLE YÜKLENDİ

Yaşar Büyükanıt'a ağır sözlerle yüklenen Kılıçdaroğlu,  "Dolmabahçe görüşmesi (5 Mayıs 2007'de Başbakan Erdoğan ile yapılan toplantıya atıf yaparak) Büyükanıt'ın dokunulmazlığıdır" ifadesini kullandı.

CHP'DE PARTİ İÇİ MUHALEFET YOK

Parti içi gelişmeler konusundaki fikirlerini gazetecilerle paylaşan Kemal Kılıçdaroğlu, "Parti içi muhalefet ifadesini doğru bulmuyorum. CHP'de parti içi muhalefet yok. Herkesin düşüncelerini özgürce açıklıyor" dedi. 

Bu açıklama üzerine bir gazeteci çeşitli zamanlarda farklı açıklamalar yaptığı için parti içinde Baykal'a yakın isimlerden eski MYK üyesi Savcı Sayan'ın ihrac edilmesi kararını ve  kendisinin "içimizdeki brütüsleri temizleyeceğiz" açıklamalarını hatırlatarak sordu: "Önceki açıklamalarınız bu ifade ile çelişmiyor mu"".

Kılıçdaroğlu cevapladı: "Herkes parti içindeki disipline uymak zorunda!"

(Haber 7)

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2012, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER