Metiner: Fevzi Çakmak ismi silinsin

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, ''Dersim'de bir isyanın olduğu söylentisi, katliamın üstünü örtmek içindir'' dedi.

Metiner: Fevzi Çakmak ismi silinsin

AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Dersim katliamı ile özdeşleşmiş isimler olduğunu ileri sürdüğü Abdullah Alpdoğan ve Fevzi Çakmak'ın adlarının da Tunceli’deki yerleşim yeri ve parklardan kaldırılmasını istedi.

AKP’li Metiner, Dersim olaylarıyla ilgili Meclis’te basın toplantısı düzenledi. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın kendisine Dersim’le ilgili konuşmama uyarısında bulunmadığını kaydeden Metiner, Başbakan Erdoğan’ın kendisine, "sen bu işe karışma, konuşma" demediğini, samimi sözlerinin yanlış yerlere çekildiğini savundu. Metiner, Başbakan ‘sus’ demiş olsa, Meclis Genel Kurulu’nda grubu adına konuşma yapamayacağını kaydetti.

Devlet tarafından insanların katledildiğini söylemenin vatan hainliği olmadığını kaydeden Metiner, “CHP’nin özür dilememesi halinde katliamcı partinin devamı olduğunu göstereceğini” savundu.
Daha önce Sabiha Gökçen’in isminin hava limanından çıkartılmasını isteyen Metiner, “Dersim katliamı ile özdeşleşmiş isimler” olarak ifade ettiği Abdullah Alpdoğan ve Fevzi Çakmak’ın adlarının da Tunceli’deki yerleşim yeri ve parklardan kaldırılmasını istedi.(ANKA)

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2011, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER