Osman Paşa: 21 günde bot bağlayamazlar!

"Bedelli askerlik, zengin ve asker kaçaklarına para ile tezkere vermektir!” diyen emekli asker Osman Pamukoğlu!na göre bedelli askerlik yapanlar 21 günde bot bağlamayı öğrenemezler!

Osman Paşa: 21 günde bot bağlayamazlar!

Bedelli askerliğin kapısı açık olduğu sürece herkeste bir umut olacağını, insanların, bu imkan bir gün onlara da sağlanacak diye bekleyeceklerini belirten Pamukoğlu: “Bu kapının sağladığı; paralı olanlara ve asker kaçaklarına hiçbir şey yapmadan tezkere vermektir. Hareket ağırdır. Bu sosyal bir yara açar, halk içinde öfkeyi biriktirir. Bu hükümet ve bedelli peşinde koşan partilere papelci denir. Bunlar ‘Ver parayı, al tezkereyi’ diyor.” diye konuştu.

Tv8’de Erkan Tan’ın konuğu bugün Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu idi. Gündemi değerlendiren Pamukoğlu, bedelli askerlik ve vicdani ret konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

“21 günde bot bağlamayı öğrenemezler!”


Pamukoğlu: “Bedelli askerlik parayı ver arkanı dön git demektir. Kendi tecrübemle söyleyeyim, bu insanlar 21 günde ancak toplu yürüyüşte hangi ayakla başlanacağını, hangi el ile selam verileceğini öğrenebilirler. 21 günde bot bağlamayı öğrenemezler.” dedi.

“Vicdani reddi PKK’nın meclisteki siyasi uzantısı istiyor!”


“Vicdani reddi PKK’nın Meclis’teki siyasi uzantısının istediğini söyleyen Pamukoğlu: “CHP’li Tanrıkulu da istiyorum dedi. Bakın CHP’ye, hem bedelli istiyorlar hem vicdanı ret. Eğer vicdanı ret çıkarsa birçok insanın el altından, propaganda ile askere gitmemesine meydan verecekler. Bu bizim kültürümüze aykırıdır. Bu koşullarda, böyle bir şey olmaz. Bedelli, Suriye, Vicdanı ret, terör örgütü ve anayasa çalışmaları AK Parti’nin sonunu getirecek. Bunu ısrarla söylüyorum ve göreceksiniz.” açıklamalarında bulundu.

Haber 7

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2011, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER