Pembe Metrobüs İmza Kampanyası

26 Mart Pazartesi İla 1 Nisan Pazar Günleri Arasında Metrobüs Duraklarında Yapılacak Olan İmza Kampanyası Hakkında Konuşansaadet Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Nagehan Gül Asiltürk, Tüm İstanbulluları Kampanyaya Destek Vermeye Çağırdı.

Pembe Metrobüs İmza Kampanyası
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı geçen ay gündeme getirdiği Pembe Metrobüs önerisini İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisine sunmasının ardından imza kampanyası ile halka indi.
 
Şirinevler Meydanı’nda imza kampanyasının startını bir basın açıklaması ile veren İl Kadın Kolları Başkanı Nagehan Gül Asiltürk, “Bu talebimiz hem yazılı hem de görsel medyada çok tartışıldı. İnternet haber sitelerinde hakkında en çok yorum yapılan haberlerin başında geldi. Bizler her yapılan yorumu dikkatle okuduk ve notlarımızı aldık. Büyük bir memnuniyetle ifade etmek isteriz ki toplumumuzun büyük çoğunluğu bu teklife sahip çıkmıştır.” dedi.

26 Mart Pazartesi ila 1 Nisan Pazar günleri arasında metrobüs duraklarında yapılacak olan imza kampanyası hakkında konuşan İl Kadın Kolları Başkanı, tüm İstanbulluları kampanyaya destek vermeye çağırdı.

“Adına bakanlık kurup, hayat şartlarının kendilerine dayattığı, maddi- manevi zorlukları hafifletmeye çalıştığımız kadınlarımız için, İstanbul'da yapılacak bu uygulama 2010 yılında yapılan referandumun ruhuna da uygun olarak "pozitif ayrımcılık" yaklaşımı olarak eminiz ki toplumun bütün kesimleri tarafından desteklenmelidir.” şeklinde konuşan Saadet Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Nagehan Gül Asiltürk’ün basın açıklaması üzerinde “Kadınlar için Pembe Metrobüs İstiyoruz” yazan pembe balonların halka dağıtılmasıyla son buldu.
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2012, 21:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER