Şahin: Türkiye gerçeklerini göremiyorlar

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, ''Türkiye'nin 1990'lı yıllara döneceği söylemi, endişesi ve iddiası, 2011 yılı Türkiyesinde biz açıkça ifade ediyoruz ki tamamen çağ dışı, akıl dışı'' dedi.

Şahin: Türkiye gerçeklerini göremiyorlar

Şahin, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ek hizmet binasının açılışında yaptığı konuşmada, jandarma ve polisin güçlendirilerek hizmetlerini en üst düzeyde gerçekleştirme amacı ve gayreti içinde çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Açılışı yapılan binanın jandarmaya, İstanbul'a ve vatandaşlara daha nitelikli ve çağdaş bir güvenlik hizmeti sunacağına inandığını belirten Şahin, binanın yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Şahin, ''Bugün üreten ve kalkınan Türkiye'de bu binayı hizmete açmak, insanımızın, kurumlarımızın ortak eserini birlikte görmek ve gezmek hepimizi sevindiriyor ve gururlandırıyor. Bu ülkede gün oluyor 500 milyon dolarlık tesisleri hizmete açıyoruz, gün oluyor 1 milyar dolarlık tesisleri topluca hizmete açıyoruz'' şeklinde konuştu.

 Türkiye'nin büyüdüğünü, kendisini yenilediğini ve geliştiğini ifade eden Şahin, şunları kaydetti:

''Gelişen Türkiye'de zabıtamız, güvenlik teşkilatlarımız da kendini geliştiriyor. Bugün artık düne göre, 10-20 yıl öncesine göre farklı bir güvenlik hizmetini sunan polisimiz, jandarmamız var. Türkiye'nin 1990'lı yıllara döneceği söylemi, endişesi ve iddiası, 2011 yılı Türkiyesinde biz açıkça ifade ediyoruz ki tamamen çağ dışı, akıl dışı, Türkiye gerçeklerini görmeyen, tanımayan bir safsata, görüş ve iddiadan ibaret bir söylemdir. Türkiye'nin vizyonu, 2023 vizyonudur. Ufku olan bir Türkiye'de, ufku yenilenen ve yeni yüzyıla kendini uyduran, kendini adapte eden bir güvenlik anlayışı ve bu anlayışın uygulayıcısı zabıtalarımız, polisimiz, jandarmamız vardır.''

-Fatih'teki silahlı olay-

Şahin, Fatih'te meydana gelen silahlı olaya da değinerek, ''Olayı hep birlikte duyduk, izledik. O olayda da gördük ki jandarmamıza yönelik gerçekleşen saldırı, bir yabancı uyruklu şahsın saldırısı, yine oradaki jandarma personelimizin dikkatli ve dirayetli davranışı, ardından polisin olaya el koyup yine çok dikkatli, çok dirayetli ve serinkanlı uygulamasıyla en az zararla, en etkin bir şekilde sonuçlandırıldı''  diye konuştu.

Zabıtanın değişen anlayışı ve değişen çağdaş uygulamasının da büyüyen Türkiye'nin başka bir yüzünü, başka bir yönünü açıkça gösterdiğini vurgulayan Şahin, ''Ne mutlu Türkiye'nin kalkınmasına, Türk milletinin güvenliğine hizmet eden ve Türkiye'de taş üstüne taş koyanlara'' dedi.

İçişleri Bakanı Şahin, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve diğer ilgilerle kurdele keserek, ek hizmet binasının açılışını yaptı ve beraberindekilerle birlikte gezdi.

Basına kapalı olarak jandarma personeli ile yemek yiyen Şahin, ilgililerden brifing de aldı.

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2011, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER