Sayan, CHP'lilere Gül ve Menderes'i hatırlattı

CHP MYK Eski Üyesi Savcı Sayan, Kılıçdaroğlu'na fezleke açılması ile ilgili isyan eden partili arkadaşlarına "Gül'e dava açılırken ve Menderes idama gönderilirken de bağırmalıydınız" dedi.

Sayan, CHP'lilere Gül ve Menderes'i hatırlattı

“CHP, AK Parti’ye, bizzat yargıya müdahale et diyor!”

“Tabii ki bir ana muhalefet partisi liderinin düşüncelerinden dolayı fezleke hazırlanmasına biz karşıyız; ama bu sadece bize yapılınca bağırmayacağız. Abdullah Gül’e de dava açıldı o zaman da bağırmamız gerekiyordu! Menderes idama gönderildiğinde de bağırmamız gerekiyordu. Sayın deniz gezmiş ve arkadaşları idama gönderilirken Demirel ve arkadaşları 2 elini kaldıracaklarına o zaman onlar da yapmayın, düşünce özgürlüğüdür diyebilirlerdi. Bunları yapmadık. Şimdi CHP’deki arkadaşlarım TBMM Başkanlığına yürüyorlar. Kardeşim siz hem başbakan yargıya müdahale etmesin, sonra da başbakana şu savcının bilmem neyini çekin bu niye bize fezleke hazırlıyor. Bizzat müdahale et diyor. Bunu yapacağına HSYK’nın önüne yürüyün. Dilekçe verin, oraya şikayetçi olun!”

tv8’de Erkan Tan’ın konuğu CHP MYK Eski Üyesi Savcı Sayan oldu. Kendisinin partiden ihraç istemine yönelik açıklamalarda bulundu.

“AK Parti anaysa taslağı hazırlarken, bazı yöneticilerim koltukları için anayasa taslağı hazırlıyor!”

“Biz partimize bağlıyız. Demokratik olmasını istiyoruz. Genel merkezi eleştirebilmeliyiz. Kimse dokunulmaz değildir. Geçmiş dönemde bizzat genel başkana küfür ettiği için ihraç edilenler, bugünkü yönetim tarafından affediliyor. Ben demokratik eleştiri hakkımı kullandığım için disipline sevk ediliyorum. Genel merkez her türlü eleştiriyi reddediyor. AK Parti memleketi yönetmek için anayasa taslağı hazırlarken şimdiki bazı yöneticilerim kendi koltukları için anayasa taslağı hazırlıyorlar. 4 maddeden oluşuyor. Madde1: Genel merkez haklıdır. Madde2: Genel merkez her zaman haklıdır. Madde3: Haksız durumlarda birinci madde uygulanır. Madde4: Bu 3 madde değiştirilemez, değiştirilmesi için teklif bile edilemez. Bunlar bize zarar veriyor. Eleştirmek demokratik bir haktır. Bizde biat kültürü yoktur!”

“O günkü şekillenme benim için hazırlanmış bir mahkeme!”

“Biz MYK’dan gönderildikten sonra benim il başkanım değiştirildi. İlçe başkanlarının hepsini görevden aldılar. Parti üyesi olmayan insanlardan yeni bir yönetim oluşturdular, tüzüğümüze aykırı. Delegeleri değiştirdiler. Tarihinde yoktur böyle bir şey. Hiçbir olağanüstü kongrede genel başkanlık seçimi de dahil olmak üzere disiplin kurullarını kimse değiştiremez, kurultay delegelerini kimse değiştiremez. Bunlar bunu da değiştirdiler. Parti içi hukuktan söz ediyorlar. O günkü şekillenme benim bugün disipline gönderilmem için hazırlanmış bir mahkeme!”

“Sayın Genel Başkan dikkatli ol!”

“Bu partiyi iyi yönetemiyorsunuz diyorum. Geçmiş dönem genel başkanları ile yarıştırıyoruz, hayır kardeşim hükümet ile yarıştıralım kendimizi. AK Parti %48’e mi çıkmış ben ona göre kendimizi ayarlamalıyız diyorum. Sayın Genel Başkan dikkatli ol. Siz iyisiniz, etrafınızı örenler olabilir. Soros ve başka büyük ciolar partimize müdahale etmek istiyor. CHP’ye el atmak istiyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu göreve gelir gelmez bazı arkadaşlar SOROS ile bağlantılı insanlar. CHP’nin politikaları için konferanslar yapıyorlar. Parti ile alakası olmayanların organizasyonları bu. CHP’lilerin bir araya gelerek kentlerde, köylerde bu işlerin yapılması lazım dedim.”

“CD ile gelenler CD ile mi gönderiyorlar!”

“İl Disiplin Kuruluna sevk edildim. Ağrı İl Başkanlığı’na başvurdum gerekçesi için. Ekte 2 tane ekte cd sonucunda görevden aldık. Güldüm bende, bzim partide cdler çok önemseniyor. CD ile gelenler CD ile mi gönderiyorlar diye. Önce korktum sonra baktım ben Tayip Erdoğan’ı övmüşüm. Katıldığım televizyon programlarının kayıtlarını istemişler. Kanaltürk, Kanal A, Ülke TV, S Haber gibi. Bunlar yandaş medya niye çıkıyorsunuz dediler.”

“İklim Bayraktar’a 45, Savcı Sayan’a 5 bile yok!”

“Önemli olan bizim nereye çıktığımız değil, ne konuştuğumuzdur. Siz bizi genel merkeze çağırırsanız biz sizin yüzünüzü de söyleriz. İklim Bayraktar’a 45 dakika bize 5 dakika çok. Bunu bile elde edemiyoruz.”

“CHP’nin navigasyon ayarları ile oynadılar!”

“Biz bu partinin emekçileriyiz. Bu partinin navigasyon ayarları ile oynadılar. Navigasyonunu bozdular. Atatürk döneminde sonraki kadrolarda, bir genel merkez navigasyona komutları yükleyen merkezdir. Eskiden 100 m solda özgürlük, 100 m solda köylüyü dinleyiniz komutları vardı. Şimdi ki komutlar ise 100 m sağda Sinan Aygün’ü alınız, 100 m sağda Bülent Kuşoğlu’nu alınız. Navigasyon hep sağa ayarlanmış. Sol tamamen unutulmuş, emek verenler unutulmuş. CHP’nin navigasyonunu bozdular.”

“Fezlekeden şikayet edenler, bana da fezleke hazırlıyorlar!”

“Fezlekeden bahsedeceksin, haksızlıktan düşüncemi açıkladım diye. Sende bana fezleke hazırlayacaksın. Silivri Savcısı genel başkana fezleke hazırlıyor genel başkanın altındaki kadrodaki arkadaşların bazları da il ve ilçe yöneticilerine fezleke hazırlıyor. Böyle bir şey olabilir mi? Fezleke denilende önemli bir şey değil, bir tutanak sadece. Cumhuriyet savcısı bir hakimin şikayeti üzerine yapmış ise savcı açmak zorunda zaten. Eğer savcı resten açmışsa bizde muhaliflerde savcıdan şikayetçiyiz.”

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2012, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER