Topbaş: Hükümeti dünya takdir ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, hükümetin başarılarının dünya tarafından farklı algılandığını ve takdirle karşılandığını söyledi.

Topbaş: Hükümeti dünya takdir ediyor

Başkanlığını yaptığı Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) Toplantısı ardından İstanbul’a dönen Kadir Topbaş, Atatürk Havalimanı’nda toplantıyı değerlendirdi.

Toplantıya, yaklaşık 40 ülkeden 400’ün üzerinde başkan ve yetkilinin katıldığını aktaran Topbaş, toplantı aralarında belediye başkanlarıyla ikili görüşmeler yaptıklarını kaydetti.

Dünyanın artık yerelden güç alarak kalkındığını dile getiren Topbaş, “Dünya’daki ekonomik global krizde de yerel yönetimlerin önemli rolü vardır. Toplantıda, özellikle küresel birtakım sıkıntıları aşmada yerel yönetimlerin omuzlarında bir yük olduğu dile getirildi. Yerel yönetimlerde başarılarımız takdir edilmektedir. Hükümetimizin başarıları da dünya tarafından farklı algılanmakta ve takdir edilmektedir.” dedi.

TOPBAŞ’IN DA İÇİNDE BULUNDUĞU ARAÇ KAZA YAPTI

Öte yandan, Başkan Kadir Topbaş ve heyet üyelerini Atatürk Havalimanı'nda uçaktan VIP Salonuna getiren VIP aracı ile aprondaki bir follow me aracı çarpıştı. Çarpışma sırasında, heyette bulunan Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Bürosunda görevli Cem Kaan Gündoğar hafif yaralandı. Gündoğar'ın tedavisi ayakta yapıldı.

CİHAN

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2011, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER