Türkiye'nin vize muafiyeti kararlılığı

Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Afif Demirkıran, komisyonun Brüksel'de yapılan 67. toplantısında, Türkiye'nin vize muafiyeti kararlılığının gündeme getirileceğini açıkladı.

Türkiye'nin vize muafiyeti kararlılığı

Demirkıran, yaptığı yazılı açıklamada, bugün başlayan ve yarın da devam edecek olan toplantıya, Türk Hükümeti adına Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile AB Komisyonu adına Genişlemeden Sorumlu Komiser Stefan Füle ile Venedik Komisyonu Başkanı Gianni Buquıcchıo'nun katılacağını belirtti.

Toplantıda ''Türkiye -AB göç politikaları Vize ve Geri Kabul Antlaşması'' başlığı çerçevesinde AB üye ülkeleri tarafından Türk vatandaşlarına uygulanan vizenin tartışılacağını kaydeden Demirkıran, burada Türkiye'nin vize muafiyeti konusundaki kararlılığının gündeme getirileceğini ifade etti.

Demirkıran, toplantıda ayrıca, ''Türkiye-AB ilişkileri'' başlığı kapsamında katılım müzakerelerindeki mevcut durumun değerlendirileceğini ve ''Yeni Anayasa ve Temel Özgürlükler'', ''Gümrük Birliği ve Serbest Ticaret Anlaşmaları'' ve ''IPA Mali Yardımları'' konularının ele alınacağını bildirdi.

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2011, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER